Tag Archives: одложени мечеви

(ФОТО) Короната ги запре мечевите на АТП КУП во Мелбурн

Сепак, е официјално – организаторите на Австралија опен ги одложија сите тениски активности планирани за четврток во Мелбурн. Одлуката е објавена преку официјалната веб-страница и социјалните мрежи во форма на изјава заради новонастанатата состојба. Ова значи дека Србија нема да го одигра својот решавачки натпревар против германската селекција за пласман …

Повеќе »

УЕФА ги одложила реваншите на Лига шампиони и Лига на Европа

Во официјалното соопштение, УЕФА во петокот објави дека сите натпревари од европските натпреварувања кои биле на програмата следната недела се одложени. Ова се однесува на реванш мечевите од осмото финале во Лигата на шампионите, закажани за 17. и 18. март, како и Лигата на Европа за 19. март. Исто така …

Повеќе »