Tag Archives: одлагање

(ФОТО) Бразилка родила син на концерт на „Металика“

СУПЕРМАРКЕТИ, автомобили, лифтови… се само дел од необичните места каде се раѓаат бебиња, а ваквите вести многу брзо го обиколуваат светот. Бразилката Џоис Фигеиро ги добила своите трудови за време на концертот на „Металика“ на стадионот Куто Переира во Куритиба, Бразил во саботата навечер. Таа на Инстаграм споделила детали за …

Повеќе »

(ФОТО) Возбудениот иден младоженец истетовирал датум за венчавка на раката, а потоа се случило НЕВОЗМОЖНОТО

Мајкл Крејн (37) и неговата свршеница Линда Браун (42) беа меѓу десетиците заглавени парови кога хотелот во Ланкашир неочекувано се затвори во понеделникот. Според „Ланкашир пост“, некои парови се појавиле во хотелот за да се соочат со раководството и побарале враќање на парите откако дознале за затворањето, што го натерало …

Повеќе »

На таткото му е забрането да го гледа детето бидејќи не е вакциниран

Татко од Канада, кој не бил вакциниран против Ковид 19, привремено го изгубил правото да го гледа своето 12-годишно дете. Судијата пресудил дека неговите посети „не биле во најдобар интерес на детето“. Одлуката уследила по барањето на неговиот татко посетата да се продолжи за време на празниците. „Оваа пресуда е …

Повеќе »

(ФОТО) Ненадејно починала ќерката (25) на познат американски музичар

Ненадејно починала 25-годишната ќерка на американскиот музичар Крис Доерти и сопругата Дина. Полицијата ја пронашла Хана мртва во нејзиниот дом во Нешвил, пренесува People. По смртта на Хана, нејзината мајка и оддаде почит на Инстаграм. View this post on Instagram A post shared by Deanna Daughtry (@deanna.daughtry) „Моето првороденче. Те …

Повеќе »

СРАМНО ДА СЕ ГЛЕДА: Општина Центар со опомени до правните и физички лица за несовесно одложување на отпад

Комуналните редари од Секторот за инспекциски работи на Општина Центар изминатиот период се на терен и вршат засилени контроли во подрачјето на Дебар Маало. Преполни контејнери, расфрлан отпад до контејнерите и несовесно одложени отпадоци, особено во време на викендите е непријатната глетка која секојдневно ги затекнува жителите на општината. Досега …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Прво корона па после злоставување: „Дизни“ во големи проблеми поради филмот „Смрт на Нил“

„Дизни“ се најде во неволја поради филмот „Смрт на Нил“, во кој глуми Арми Хамер, актер кој неодамна се најде во центарот на скандалот, откако протекоа пораки поради што некои го обвинија за канибализам. Меѓутоа, актерот неодамна беше обвинет за сексуално злоставување и силување. Се разбира, ова им создава сериозни …

Повеќе »

(ФОТО) Популарната пејачка е болна од рак: „Поради пандемијата одложував да одам на лекар – сега е доцна!“

Пејачката на британскиот бенд Girls Girls Aloud, Сара Хардинг, минатата година сподели со своите следбеници дека страда од рак на дојка, а сега во своите мемоари Hear Me Out таа опиша некои од најтешките моменти во текот на нејзината борба со оваа малигна болест. „Докторот ми рече пред неколку месеци …

Повеќе »

Короната го одложи доделувањето на Греми наградите

Греми наградите, закажани за 31 јануари, се одложени поради ширењето на коронавирусот во Лос Анџелес, објавија списанијата „Ролинг Стоун“ и „Варајети“. Двете списанија се повикуваат на голем број извори според кои церемонијата на доделување на наградите за музичката индустрија може да се одржи во март, околу 14.. Recording Academy,, која …

Повеќе »

(ФОТО) Поради короната, Бекамови ја одложија венчавката на нивниот син: Сватот сака предбрачен договор да го заштити богатството од 1,,6 милијарди долари (на ќерката)

Поранешниот фудбалер Дејвид Бекам и неговата сопруга Викторија одлучиле да ја одложат венчавката на нивниот најстар син Бруклин поради пандемијата. За да не дојдат во непријатна ситуација да го скратат списокот на гости, свадбата, која беше планирана за 2021. година, е преместена во 2022. година. Најстариот син на Дејвид и …

Повеќе »