Tag Archives: одземена

(ВИДЕО) За возење по пруга казнет со огромна парична казна но и затвор…

Се уште не е познато зошто се одлучил за опасен маневар што предизвикало одложување на железничкиот сообраќај, но и екстремно големи лични проблеми. 31-годишен Британец одлучил на почетокот на мај со својот SUV Mitsubishi Pajero да се вози на пруга недалеку од Бирмингем. Откако ја поминал станицата во Дадестон, тој …

Повеќе »

(ФОТО) САМО НЕПРИЈАТНОСТИ – ГО ПОНИЖИЛЕ ПРИНЦОТ ХАРИ КАКО НИКОГАШ ДО СЕГА А СЕ ОДНЕСУВА НА НЕГОВАТА МАЈКА:Нова шлаканица на војводата од Сасекс на изложбата на Лејди Дијана!

На принцот Хари му била одземена титулата Негово кралско височество на изложбата со која се слави животот на неговата мајка, принцезата Дајана. Ова се случило откако Хари се согласил и рекол дека никогаш повеќе нема да ја користи кралската титула. Според договорот што Хари и Меган го склучиле со Палатата, …

Повеќе »

(ФОТО) Малку се збунил – АЛО ПОЛИЦИЈА, ВРАТЕТЕ МИ ЈА ДРОГАТА: Ги обвинил полицајците дека му ја украле дрогата па се јавил во полициска станица да ги пријави!

Полицијата во Шеронвил, мал град во американската сојузна држава Охајо, добила многу чуден повик од човек што барал да му се врати дрогата. Поточно, маж чиј идентитет не бил откриен, се јавил во локалната полициска станица за да се пожали дека му била одземена мала количина марихуана додека му била …

Повеќе »