Tag Archives: одговори

(ФОТО) Не тече само мед и млеко: 10 работи што не се добри во Канада

Често слушаме дека Канада е ветена земја, колку е добар животот таму далеку и дека се’ е убаво и добро. Меѓутоа, таму има и некој што е незадоволен, па така еден корисник на Редит го поставил прашањето – што не е во ред со животот во Канада? Имаше одговори од …

Повеќе »

Ако мислите дека немате СРЕЌА во ЉУБОВТА, не очајувајте: Послушајте го овој совет и ќе доживеете РАМАНСА од СОНИШТАТА

Се што треба да направите е да следите две правила и ќе ја пронајдете вистинската љубов. Ако често правите погрешен љубовен избор, а немате среќа во љубовта, треба да го промените начинот на размислување. Тајната е во едноставноста, односно во двете правила кои, според рускиот социјален психолог Алена Дубинтс, се …

Повеќе »

АКО НЕЗАДОВОЛСТВОТО ВО БРАКОТ ИЗЛЕГЛО ОД КОНТРОЛА ПОСТАВЕТЕ СИ ГИ ОВИЕ 6. ПРАШАЊА: Одговорите се’ ќе ви разрешат!

Ако комуникацијата во вашиот брак многу се влошила, вашето тело ќе забележи незадоволство. Ќе имате зголемен ризик од депресија, а хормоните за стрес може да предизвикаат здравствени проблеми. Можеби сте биле во несреќен брак толку долго што конечно сте стигнале до точка на раскинување. Можеби едноставно повеќе не ја препознавате …

Повеќе »

(ФОТО) Алек Болдвин ги замолчел „троловите“ кои ги интересира која е мајката на неговата новородена ќерка

Холивудскиот актер е бесен на троловите кои се прашуваат дали е татко на неговото седмо дете. Имено, Алек Болдвин, на 63-годишна возраст, доби ќерка со сопругата Хиларија. Извор близок до парот потврдил дека нивното мало девојче Луција е родена од сурогат мајка. Раѓањето на детето беше објавено половина година по …

Повеќе »

Срушена теоријата на заговор: Зошто знамето на Месечината се вее?

Националната администрација за воздухопловство и вселена на САД (НАСА) одлучи да ги предизвика на „пресметка“ сите оние кои веруваат во една од теориите на заговор. „Мислите дека не слетавме на Месечината? Или дека Земјата е рамна плоча? Истражуваме која било од теориите на заговор и лажните вести во специјалот за …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Браво за Бојана Скендеровски: Сергеј ја нарече „мутирана Лила“, но таа не му молчеше како другите – Му врати во негов стил!

Оние со „многу нерви“ можеби и го следат шоуто на Сергеј Варошлија во кое тој редовно (веројатно така мислат дека ќе имаат гледаност) ги навредува македонските познати личности, но една од нив – Бојана Скендеровска не му остана должна. Впрочем, се’ додека некој не започне да се спротивставува на овие …

Повеќе »