Tag Archives: одгледување

(ФОТО) Овие билки имаат здравствени придобивки и можат да се одгледуваат во затворени простории

ПОСТОЈАТ околу 450 илјади растителни видови, додека 35. до 70. илјади од нив се споменати во медицинската литература. Можеби не сте сигурни што е погодно за одгледување во затворен простор, или во стан или куќа. Еве неколку популарни од кои можете да изберете. Гинко Гинко билоба е едно од најстарите …

Повеќе »

(ФОТО+Рецепт) ДАРКО ОД СРБИЈА САМ ВО ТЕГЛА ПРАВИ ЧУДЕСЕН НАПИТОК И ТВРДИ: „Оваа течност лекува се’“

Постојат бројни начини на кои луѓето се обидуваат да го зачуваат здравјето и да ја продолжат својата младост, а дваесет и деветгодишниот Дарко Радовановиќ, од Бајина башта (Србија) решил да се обиде во нешто невообичаено. Во својата куќа, во тегла, пред неколку години, тој започна да ја одгледува јапонската печурка, …

Повеќе »

(ФОТО) Меган Маркл станала жртва на „посрамување на мајките”!

Војвотката од Сасекс станала жртва на други мајки кои ја посрамуваат и Бакингамската палата мора да поработи на тоа, смета Том Бурлет, стручњак за ПР. „Откако роди, Меган минува низ доста непотребни ситуации.Изгледа дека многумина работат против неа, посебно на Твитер. Секој нејзин потег се исмејува и се смета за …

Повеќе »

(ФОТО) „Ќе ви се истопи срцето“:Самохран татко нацртал како изгледа одгледување дете!

Секој родител барем еднаш помислил дека времето трае покусо отколку трепнување на окото. Понекогаш ви се чини дека вашето дете пораснало во секунда, а знаењето и вештините кои денес ги усвоило уште вчера се чинеле далеку со светлосни години. Токму поради тоа родителите прават фотографии за да документираат драгоцени моменти …

Повеќе »