Tag Archives: објаснување

Зошто мислиме дека јануари трае ПРЕДОЛГО: Научниците го објаснија овој феномен

Понекогаш се чини дека јануари трае вечно. Зошто е тоа така? Веќе со години се прават шеги за тоа како всушност јануари трае шеесет дена, но тоа се уште никој не ни го кажал. Субјективно е чувството дека првиот месец од годината трае многу подолго од сите други. Комбинацијата на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Камења кои се движат и се „размножуваат“: Феноменот во Романија ги фасцинира сите

Камења кои растат, се движат, дури и се „размножуваат“. Таканаречените трованти претставуваат необичен феномен кој сè уште ги фасцинира научниците во секоја смисла. Костеши, мало гратче на југот на Романија, западно од Букурешт, има околу 12.000 жители, а недалеку од градот тровантите го живеат својот живот.Иако „живите“ камења го привлекоа …

Повеќе »

Работите конечно се покренуваат од мртва точка: Какви промени го очекува секој знак во 2023 година

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Новата година значи нова можност да започнете одново. Сепак, понекогаш дури и најдобрите планови не успеваат, особено кога универзумот има нешто друго планирано за нас. Секако, тоа не значи …

Повеќе »

(ВИДЕО) Девојка на бензинска се обидела да наполни гориво во Tesla

НЕВЕРОЈАТНО видео или само местенка, проценете сами. Искрено се надеваме дека е местенка бидејќи е невозможно да се замисли дека има некој што не слушнал за Tesla и електричниот погон. А токму тоа го сугерира ова видео од две девојки кои се обидуваат да наполнат гориво во Tesla. Бидејќи не …

Повеќе »

Жена на која и е дијагностицирана деменција ги споделила раните знаци што секој треба да ги знае

59-годишната Џуд Торп, која живее во Оксфорд, рекла дека првпат почнала да забележува промени во 2016 година, но официјално и била дијагностицирана деменција дури во 2021 година. Според Independent, лекарите и дијагностицирале деменција кога имала само 57. години, што е всушност многу рано. Со оглед на тоа што сака да …

Повеќе »

(ФОТО) НИКОЈ НЕМА ПОЛУДА ПРИКАЗНА ОД САЛМА ХАЈЕК: Луѓето врескаат од смеа кога ќе слушнат од каде и се нејзините, најголеми, гради во Холивуд

Салма Хајек се појави на премиерата на новиот филм Puss in Boots во Њујорк и во таа прилика го покажа своето завидно деколте. Салма Хаек (56) била главна атракција на црвениот тепих во Њујорк додека го промовирала својот нов филм „Мачорот во чизми“, а покрај неа позирале Антонио Бандерас. Облечена …

Повеќе »

(ФОТО) РОДЕНИ СЕ ИСТ ДЕН И ВО ИСТ ЧАС ПРЕД 25. ГОДИНИ: Луѓето се во шок кога ќе слушнат што се крие зад нивниот изглед

Сестрите близначки привлекуваат огромно внимание бидејќи не личат една на друга, а луѓето не можат да веруваат дека се потполна спротивност. Луси и Марија Ајлмер се родени во 1997. година како близначки. Сепак, од моментот на раѓање привлекуваат големо внимание и предизвикуваат мешаница каде и да се појават поради фактот …

Повеќе »

(ФОТО) ШОКАНТНА ИСПОВЕД – МОЈОТ РОДЕН ТАТКО МЕ СИЛУВАШЕ ОД ПЕТТАТА ГОДИНА: Шок тврдење на ќерката на познатиот актер! „Нема да молчам повеќе и да гледам како сите му се восхитуваат!“

Најстарата ќерка на германскиот актер Клаус Кински, Паула Кински, изнела шокантни тврдења дека била сексуално и физички малтретирана од нејзиниот татко уште од рана возраст. Во интервју за магазинот „Стерн“ таа изјавила дека нејзиниот татко, актер најпознат по улогите во филмовите на Вернер Херцог, ја силувал од нејзината петта година …

Повеќе »

Не се јавува по првиот состанок: Што може да стои зад тоа?

Наоѓањето партнер и излегувањето на состаноци понекогаш може да изгледа толку комплицирано што сакаме да се откажеме Понекогаш, дури и ако успеавте да ја пронајдете смислата на првиот состанок и се чини дека вие и вашиот партнер сте се договориле, тука е најважното прашање – прашањето за одржување на врската. …

Повеќе »