Tag Archives: обнова

(ВИДЕО+ФОТО) Зградата погодена на почетокот на војната стана симбол на ужасот. Погледнете ја денес

БЕШЕ Сабота, 26 февруари 2022 година, третиот ден од руската инвазија на Украина. Светот сè уште беше во неверување дека некој извршил инвазија од ваков размер во Европа, најголем од Втората светска војна. Русите, откако со месеци го лажеа светот дека не се подготвуваат за војна, два дена претходно, на …

Повеќе »

Обновување на бракот по неверство? Техники кои би можеле да ја вратат довербата

Неверството е дефинитивно една од најпредизвикувачките работи со кои може да се соочи еден брачен пар Иако во многу случаи изневерувањето во брак води до развод, тоа не мора секогаш да биде случај. Ако сте решиле да му дадете втора шанса на вашиот сопруг, бидејќи покажал искрено каење за неговото …

Повеќе »

ЕКСПЕРТОТ ЗА ВРСКИ вели дека начинот на кој се расправаме е важен: Ако на крајот се чувствувате вака, треба да ви се запали црвеното светло

Несогласувањата можат да се случат без разлика колку долго сте заедно, но начинот на кој се расправате открива многу за вашата врска. Во врската кавгите се неизбежни. Иако звучи не толку интересно, несогласувањето со партнерот е здрав аспект на секоја врска и покажува дека наместо да ги туркате проблемите под …

Повеќе »