Tag Archives: обични луѓе

(АУДИО) ВИ ЈА ПРЕТСТАВУВАМЕ „Обични луѓе“ – хрватска песна за светски бунт

Групата Whiteheads од Ријека (Хрватска) излезе со песната „Ordinary People“ (Обични луѓе) излезе од хрватската рамка и ги охрабрува обичните луѓе ширум светот да разберат дека тие се моќ. Тие се сила што на лидерите може многу да им каже. „Го преминавме Горње Јелење“, се пошегувал пејачот на бендот од Риека, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Мајка (44) се пофалила со фотографија од стомакот: Го чека 22. дете

Најголемото семејство на Велика Британија брои 24 члена – родители, 21 дете и со нетрпение ја чека пориновата. 44-годишната Сју Радфорд за два и пол месеци ќе го роди своето 22-ро дете. Гордата мајка напредокот го бележи на социјалните мрежи, а сега со 208.000 обожаватели споделила како изгледа трудничкото стомаче …

Повеќе »

(ВИДЕО) Лени Кравиц, големиот а обичен човек, објави видео од Скопје: „Најубав ден за среќавање со прекрасни луѓе“

Како вистински професионалец Лени Кравиц во Скопје пристигна ден пред закажаниот концерт.Убавиот ден во Скопје го искористи да прошета по Старата Чершија и да се дружи со луѓето па и да слушне што свири некој дедо или малечки дечиња… Кравиц уште еднаш покажа дека големите ѕвезди се само едни обични …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Нема да ве остават рамнодушни, напротив ќе ви измамат многу емоции: Супер татковци кои ќе направат се’ за своите деца!

Таковците не се само познати спортисти, глумци или научници, туку има и татковци кои и без тоа се едноставно прекрасни и „кул“, а овие 26. покажале дека своите деца ги сакаат „до Месечината и назад“. 1. Обичен тато, на обичен ден, на ќерката и прави фризура во подземна железница 2.За …

Повеќе »