Tag Archives: обединување

(ВИДЕО+ФОТО) СЕМЕЈНА АФЕРА: „Открив мрачна семејна тајна во куп стари писма – не знам дали да ја споделам или да ја задржам за себе!“

Жена открила мрачна семејна тајна во пакет изгубени писма од раните 1900-ти. 28-годишната Челзи Браун од Њујорк се занимава со пронаоѓање дневници, писма и семејни наследства и нивно обединување со потомците на оние на кои првично им припаѓале. Но, кога наишла на своето најново откритие – сноп изгубени писма, не …

Повеќе »

(ВИДЕО) Светскиот шампион во бокс: „Не побегнав, се вратив во Украина!“

ОЛЕКСАНДР УСИК, светскиот боксерски шампион во тешка категорија, се вратил во Украина. Усик бил на патување во Лондон претходно оваа недела кога Русија ја нападна неговата татковина. Иако можеше да остане безбеден подалеку од воената зона, Усик решил да се врати дома. „Драга Украино и драги Украинци, некои пишуваат дека …

Повеќе »

(ВИДЕО) Чудесна приказна на една жена: Го пронашла својот татко користејќи фотографија на Фејсбук

Брајан Ротери (83) не ја видел својата ќерка Џули Лунд (58) од бебе и изгубил надеж дека некогаш повторно ќе се сретне со неа. Но, се’ се променило кога Џули во групата на Фејсбук објавила стара фотографија од детството. Џули до сликата напишала: „Дали некој го препознава семејството на оваа …

Повеќе »

(ВИДЕО) КОНЕЧНО – Закажана првата клапа на „Пријатели“ и сите се изненадени кој ќе глуми

По многу одложувања, доцнење од една година, легендарниот тим од серијата „Пријатели“ конечно почнува! Кој чека тој и ќе дочека! Вака накратко може да се опише состојбата со култната серија „Пријатели“, чии актери со години најавуваа дека повторно ќе се соберат. Снимањето конечно започнува на 6 април во Калифорнија. Сите …

Повеќе »

(ФОТО) Жена се пошегувала со својот сопруг и станала хит, сега и се јавуваат од цел свет

ШАРЕА ОВЕРМАН и нејзиниот сопруг Нејт се родители на три момчиња и како и многу други родители – тие постојано се уморни. Кога петчленото семејство се упатило преку Индијана да ги посети роднините, Шареа не се изненадила кога го видела нејзиниот сопруг како лежи лежерно на седиштето. Не дремел, но …

Повеќе »

(ФОТО) МОЌТА НА ИНТЕРНЕТОТ: „Се венчале“ во градинка а 16. години подоцна твитерџиите повторно ги обединиле!

„Се оженив во градинка, а не ја видов жена ми 16 години“, напишал еден корисник на Твитер а бројни твитерџии одговорно тргнале во потрага по неговата сопруга… Џек Калоу, кога имал само три години, во градинка се оженил со својата другарка Рена Џутла. Бидејќи не ја видел со години, се …

Повеќе »

(ФОТО) ВАКА СЕ ШТИТИ ПАРК: На – 27. степени се обединиле и протестирале против уништување на паркот!

Жителите на Сургут во Сибир се држат за раце за да спречат уништување на паркот поради изградба на автобуска станица. Денес, на темпертура од – 27. степени.

Повеќе »

(ФОТО) Момент кој сите го чекале: Шестмината од „Пријатели“ ќе се појават во нова ТВ авантура

Иако со години негираа и одбиваа да снимаат нови авантури, Рејчел Грин, Рос и Моника Гелер, Чендлер Бинг и Џои Трибијани наскоро би можеле да го доживеат враќањето на малите екрани. Странските медиуми ексклузивно носат вести дека целата актерска екипа се согласила на повторно обединување, а со идејата наводно се …

Повеќе »