Tag Archives: обвинување

ТЕШКИ ДЕНОВИ ЗА АЛЕК БОЛДВИН: Адвокатите бараат да се отфрлат обвинувањата за нанесување штета

АДВОКАТИТЕ на холивудскиот актер Алек Болдвин и другите продуценти на „Rust“ бараат од судот да ја отфрли тужбата на сценаристката Мами Мичел, која била на сетот кога Болдвин испукал куршум што ја уби снимателката Халина Хачинс. Во поднесокот до Високиот суд во Лос Анџелес во понеделникот, адвокатите рекле дека тужбата …

Повеќе »

(ФОТО) Сопругата на Крис Нот вознемирена по обвинувањата: „Пријатели: ‘Тој сака да флертува, но не е лигуш’“

Актерката Тара Вилсон, сопругата на Крис Нота, наводно е многу вознемирена поради неодамнешните обвинувања против актерот. Извор за US Sun изјавил дека 39-годишната Тара не е добро откако три жени го обвинија нејзиниот сопруг за сексуална злоупотреба. Една од трите жени кои ги обвинија рекла дека Крис изјавил дека моногамијата …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ПОТВРДЕНИ ОБВИНУВАЊАТА НА ЗВЕРЕВ – Грчкиот тенисер Стефанос Циципас осуден за „коачинг“: Камерите го снимиле таткото како пишува порака!

Поранешниот американски тенисер Енди Родик го изрази својот став по прашањето за Стефанос Циципас и неговите чести посети на тоалетот за време на натпреварите. Токму затоа Саша Зверев поднесе жалба, за време на дуелот во Синсинати, кажувајќи му на судијата дека Гркот всушност ги користи тие паузи за да разговара …

Повеќе »

(ФОТО) СКАНДАЛ – Тениска sвезда во голема неволја: Поранешна девојка го обвинува за злоставување

Скандали, пцости, навреди, неспортско однесување од секаков вид сега засенија нешто многу полошо Австралискиот тенисер Ник Кирјос често пополнува колумни во медиумите, но тој многу ретко се појавува во нив поради успехот на теренот. Скандали, пцости, навреди, неспортско однесување од секаков вид сега засенија нешто многу полошо. Неговата поранешна девојка …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Нејмар ме силуваше, а потоа до крај ме уништи – ме ограбија и ме напаѓаат!“

Минатата недела на социјалните мрежи се проширило видео на кое Нахила во хотелска соба го удира Нејмар и вика на него „Ова ти е затоа што ти мене ме тепаше вчера…“ Животот на Нахила Триндаде која го обвини Нејмар за силување и се претворил во пекол. Во интервју таа објаснува …

Повеќе »