Tag Archives: ноќни клубови

Здружение на летни ноќни клубови на Скопје: СКОПЈЕ ПОВТОРНО ЖИВЕЕ

Сакаме да ве известиме дека нашите барања за спас на ноќниот живот во Скопје најдоа слух кај надлежните институции и во заедничка координација со сите служби најдовме решение и од денес можеме да прогласиме дека СКОПЈЕ ЖИВЕЕ ПОВТОРНО, МЛАДИТЕ ВО СКОПЈЕ ЌЕ ИМААТ КАДЕ ДА СЕ ЗАБАВУВААТ И СОЦИЈАЛИЗИРААТ. Изразуваме …

Повеќе »

ДВОЈНО ПОВЕЌЕ ОД ПРЕТХОДНИОТ ДЕН: Нов рекорден број новозаразени во Грција – 21.657

Во Грција во изминатите 24/ часа е поставен нов дневен рекорд од 21.657 лица заразени со Ковид-19, што е повеќе од двојно во однос на претходниот ден. – Преовладува сојот Омикрон на коронавирус, затоа треба да бидеме подготвени, овие бројки да не предизвикуваат паника – изјавил грчкиот министер за здравство …

Повеќе »

АВСТРИЈА ВО ШОК ПОСЛЕ ЖУРКАТА НА БАЛКАНЦИТЕ: Медиумите коментираат за лудата забава на која учесниците ги прекршиле сите правила!

Клубовите и баровите во Виена повторно се отворија по олеснувањето на мерките во Австрија, но видеото објавено од локалните медиуми покажува дека еден клуб ги прекршил правилата на физичко растојание, како и полициски час, а главни актери се луѓе од Балканот. „Балканската улица е жива“, пишува австрискиот Хеут, изјавувајќи дека …

Повеќе »