Tag Archives: носење

(ВИДЕО) Дедото ја однел внуката на шопинг и привлекол внимание со начинот на кој ја носел!

ДЕДО привлекол внимание и насмеа многу случајни минувачи кога се појавил во продавница со својата внука која ја носел во пластична канта. „Активностите на дедото“, е опис на сега веќе виралната снимка на TikTok која собра повеќе од 14. милиони прегледи откако беше објавена на 31. март. @jamesnjamie Grandpa Activities …

Повеќе »

(ФОТО) Како Французинките ги носат најбараните фармерки оваа сезона

Фармерките се веројатно единствената облека што со децении преживеале во непостојаниот моден свет. Тие се секако најизносеното парче во нашите гардероби. Оваа година, на сцената се вратила силуетата од 70-тите и моделот со рамни ногавици кои малку се шират. Познати жени како Кети Холмс и Викторија Бекам веќе подолго време …

Повеќе »

КОГА БИ МОЖЕЛЕ ДА ГИ СИМНЕМЕ МАСКИТЕ: Британски научник навестил до кога ќе трае борбата со корона

Постои можност носењето заштитни маски следната зима да биде потребно во одредени услови, со цел да се продолжи со одбраната од инфекцијата со вирусот корона, изјави главниот научен советник на Владата на Велика Британија, Патрик Валенс. „Можеби ќе биде потребно следната зима да има мерки како што е носење маска …

Повеќе »

(ФОТО) Научник направил експеримент и покажал зошто е важно да се носи маска за лице

Иако носењето на маските не е задолжително на сите затворени простори, има предности да се носат. Многумина се скептични и не веруваат дека маските се ефикасна заштита од инфекција со вируси и бактерии, па научникот Рич Дејвис решил да покаже зошто се. „Што прави маска? Ги блокира респираторните капки што …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НАУЧЕН ЕКСПЕРИМЕНТ – Ако досега се двоумевте, еве како маските го запираат пренесувањето на корона вирусот!

Без маска, капките формирани за време на кашлањето може да надминат до три метри. Со помош на маската, тоа растојание е сведено на само неколку сантиметри, покажал научен експеримент Новата драматична визуелизација покажува точно зошто е добра идеја да се носи маска за да се спречи ширењето на новиот коронавирус. …

Повеќе »

(ФОТО) МОДЕН ДОДАТОК – МАРАМАТА можете да ја носите на различни и иновативни начини

Нивните дизајни и материјали се менуваат, но тие никогаш не излегуваат од мода Марамите никогаш не излегуваат од мода. Единствено што се менува со текот на времето е начинот на кој се носат, како и дизајни и материјали од кои се изработени. Тие можат да бидат одличен моден додаток, а …

Повеќе »

Германските лекари предупредуваат: Маските не се за сите деца! Во овие случаи можат да бидат и многу опасни!

Деновиве се’ повеќе се зборува дека и децата ќе треба да носат маски, што предизвика голема полемика. Еве што мислат германските експерти Носењето маска за лице се препорачува или е задолжително во многу земји во борбата против вирусот корона, но лекарите предупредуваат дека треба претпазливост кога се во прашање децата. …

Повеќе »

(ФОТО) Меган Маркл предизвикала бес кај фановите:„ТИ НЕ ЗНАЕШ ДА ГО НОСИШ СВОЕТО ДЕТЕ!“

Во последно време на славните мајки не им е ниту малку лесно, а секој нивен чекор често се следи со коментари на следбениците на социјалните мрежи. Војвотката Меган Маркл (37) двомесечното синче Арчи го повела во јавна прошетка за да го гледаат хуманитарниот поло натпревар на кој играл и принцот …

Повеќе »