Tag Archives: нормала

ИНОВАТИВНО! Рускиот лекар ОЛЕГ ТОРСУНОВ советува како да се врати функцијата на тироидната жлезда во нормала

Познат руски доктор по традиционална медицина тврди дека само движечките емоции можат да ја излечат тироидната жлезда. Проблемот со дисфункција на тироидната жлезда ја мачи секоја петта модерна жена во нејзините зрели години, особено луѓето кои силно ги доживуваат сите животни ситуации во кои се наоѓаат. Чувството на длабока болка, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Призор од Солун кој ја враќа надежта за враќање во нормала

Животот во Грција се врати во нормала, покажуваат снимки од ноќниот живот на Солун. Уличниот ресторан покрај морето е полн со луѓе, кои уживаат да се забавуваат без маски. Видеото се појави на страницата „Грција Инфо“, а на него се гледа преполно кафуле покрај море и многу луѓе кои уживаат …

Повеќе »

Анализа на „Блумберг“: Животот ќе се врати во нормала за 7. години!

Според последните информации, само во петокот се вакцинирани два запирка три милиони луѓе во светот. „Блумберг“ анализира дека поради различното темпо на вакцинација, кое е далеку повисоко во богатите Западни земји отколку во остатокот од светот, е причина поради која ќе бидат потребни 7. години, со сегашното темпо, за да …

Повеќе »

(ФОТО) Ентони Фаучи, главен имунолог во САД: „На есен би можело понормално да се живее!“

Водечкиот имунолог во САД, Ентони Фаучи, предвидува дека животот во САД може да започне да се враќа во нормала на почетокот на есента, но само под услов вакцинацијата да се изврши што е можно побрзо. Фаучи се надева дека до есен може да се вакцинираат 280. милиони луѓе во Америка, …

Повеќе »

700. епидемиолози за животот после вакцината: Олеснување на лето…

Со доаѓањето на 2021 година, сите со нетрпение чекаме понормално време кога нема да зборуваме за корона и маски секој ден. Дали ќе биде така и каков живот не чека по вакцината против короната, откриваат дури 700. светски епидемиолози. И иако пристигна вакцината што толку долго ја чекавме, експертите сметаат …

Повеќе »

Прогноза на Бил Гејтс: Кога се враќаме во НОРМАЛА!

Со месеци луѓето се прашуваа само една работа – кога ќе се врати животот во нормала и кога ќе заврши оваа агонија. Основачот на Мајкрософт, Бил Гејтс има проценка. Со вакцините и терапевтските третмани кои се наѕираат како спас од коронавирусот, Гејтс рекол дека Соединетите Држави и остатокот од светот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Филипче: „Го враќаме животот во нормала, само заеднички може да ја надминеме оваа состојба од која ќе излеземе посилни и помудри“

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче изјави дека почнува да се враќа животот во нормала и почнуваат да се отвораат бизните, се враќа слободното движење, а наскоро ќе се отворат и границите. „Се отвораме како што тоа го прават сите земји околу нас и во светот. Сега сме исправени …

Повеќе »

(ФОТО) Одлични вести: Вухан, каде што се’ започнало, го отворил метрото

Со работа продолжи метрото, кое патниците започнаа да го користат утрово по 65-дневна пауза предизвикана од пандемија на коронавирус која се шири на поголемиот дел од планетата. Кинескиот град Вухан, кој беше епицентарот на коронавирусот, ја укина двомесечната блокада на градот и го отвори метро. Russia Today пишува дека 11. …

Повеќе »