Tag Archives: нов договор

(ВИДЕО+ФОТО) Официјално: Расел е новиот возач на Мерцедес!

Џорџ Расел е новиот возач на Мерцедес, тој ги откри тие информации на неговите социјални мрежи. Алфа Таури успеа да задржи двајца од своите возачи, Пјер Гасли и Јуки Цунода, за следната сезона, а набргу потоа Мерцедес ги објави плановите за следната година. Нов колега на Луис Хамилтон ќе биде …

Повеќе »

(ФОТО) Дончиќ потпишал историски НБА договор

ЛУКА ДОНЧИЌ се согласич да го продолжи договорот со Далас Маверикс, откри неговиот агент Бил Дафи за ЕСПН. Словенечкиот кошаркар ќе заработи 207. милиони долари за пет години. View this post on Instagram A post shared by Luka Doncic (@lukadoncic) Тоа е историски договор за НБА лигата бидејќи станува збор …

Повеќе »

(ФОТО) Реал Мадрид го продолжил договорот со Лука Модриќ

Лука уште една година во Реал Мадрид, поточно до 30.јуни 2022. година…   View this post on Instagram   A post shared by Real Madrid C.F. (@realmadrid) Шпанскиот Реал Мадрид денеска соопшти дека ја продолжил соработката со искусниот Лука Модриќ, кој и покрај годините останува еден од најдобрите и најкорисните …

Повеќе »

(ФОТО) Хари и Меган потпишале договор со позната компанија – Истата која поради Меган (кога била дете) сменила реклама!

Откако се откажаа од кралските должности и се преселија од Велика Британија во Калифорнија, принцот Хари и Меган Маркл се силно ангажирани во формирање партнерства насочени кон социјална работа. Тие прво ја основаа непрофитната организација „Арчевел“, а сега отидоа чекор подалеку. Тие го објавија склучувањето на долгорочното глобално партнерство на …

Повеќе »

Луис Хамилтон останал во Мерцедес за плата од 40. милиони фунти

Луис Хамилтон потпишал нов мултимилионски договор со Мерцедес. Британецот, седумкратен светски шампион, ќе вози барем уште една сезона во таборот на „Сребрените стрели“ – за годишна плата од 40. милиони фунти! Тоа е за пет милиони повеќе од претходниот договор, што дополнително ќе го мотивира 35-годишниот Луис во намерата да …

Повеќе »

Се подготвува нов договор: Роналдо во Јувентус до 38. години

Фудбалскиот клуб Јувентус подготвил нов договор за својот играч Кристијано Роналдо до јуни 2023 година. Роналдо во петок ќе наполни 36. години, а Тутоспорт објави дека Португалецот е еден од најважните играчи во црно-бело, поради што управата на клубот сака да ја продолжи соработката за една година. Договорот на Роналдо …

Повеќе »

НАЈСТАР ФУДБАЛЕР – Тој го продолжил договорот иако во февруари ќе наполни 54 години

Мијура нема намера да се пензионира Тој го продолжил договорот иако во февруари ќе наполни 54. години Мијура нема намера да се повлече. Легендарниот јапонски фудбалер Казујоши го продолжи договорот со јапонскиот премиерлигаш Јокохама за уште една година, иако на 26. февруари ќе наполни 54 години. Во септември минатата година, …

Повеќе »

Многумина очекувале крај на кариерата: На легендарниот голман му пристигнува нов договор

Џанлуиџи Буфон беше и ќе остане институција на „Јувентус“. Легендарниот голман има 42. години, и минатото лето се очекувало да се збогува со фудбалот, но Јувентус му понудил едногодишен договор. Многумина со внимание следат што ќе се случи сега кога истекува потпишаното. Според италијанските медиуми, работите нема да се променат …

Повеќе »

Реал не го пушта Бензема. Во кралскиот клуб до 2022. година

Карим Бензема брилјира оваа сезона во белиот дрес на кралскиот клуб и раководството одлучило да го продолжи договорот со одличниот Французин. Стрелецот на 16. голови во сите натпреварувања ќе добие и осетно зголемување на платата што му е награда за одличните партии во периодот откако си замина Кристиано Роналдо. Во …

Повеќе »