Tag Archives: нов бизнис

„ТЕШКА“ Е 400 МИЛИОНИ ДОЛАРИ, НО НЕ И СЕ ДОСТА: Џенифер Лопез покренува нови БИЗНИСИ!

Џенифер Лопез најавила дека ќе покрене свој бренд посветен на убавината. И додека за тоа рекла дека е како остварување на сонот за цел живот, латино дивата не планира да се задржи само на тоа. Во интервју за списанието „WSJ“, пејачката открила дека само затоа што гради една империја не …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Се откажала од глумата: Мерјем Узерли има нова професија!

Турската актерка Мерјем Узерли, која стана позната по улогата на Хурем во мега популарната серија „Сулејман Величествениот“, ги изненади фановите со нејзината нова животна одлука. Имено, актерката моментално живее со својата ќерка во Берлин и одлучила да започне нов бизнис. View this post on Instagram 🌳 🍟 🧃 ☀️ 💕 …

Повеќе »