Tag Archives: нови предизвици

(ВИДЕО+ФОТО) НЕШТО КАКО СОПРАНОСИТЕ – И’ Сталоне подлегна на предизвиците на телевизијата: Пристигна „Tulsa King“

Paramount+ објави акциона серија за мафијаш од Њујорк кој излегува од затвор по 25 години и оди во Тулса, Оклахома. Ова е прва главна улога на Сталоне во серија по 80 филмови во неговата кариера и би било грев да ја пропуштите. Тешко дека има поголем филмски праведник и херој …

Повеќе »

Останува

Најдобриот фудбалер на Барселона, Лионел Меси, ќе остане во тој клуб и во претстојната сезона! Аргентинскиот напаѓач беше решен да направи сензационален потег и да ја напушти Каталонија една година пред истекот на договорот, но на крајот дошло до поинаков епилог. Причината е спорната откупна клаузула во износ од 700. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Познатиот комичар и се враќа на глумата за неверојатни 70. милиони долари

Познатиот комичар и глумец Еди марфи, на радост на своите боожаватели, после 30. години се враќа на она во што е најдобар… Во средината на осумдесеттите, Еди Марфи беше апсолутно најпопуларниот американски комичар, но кариерата и превирањата во Холивуд и во приватниот живот го оддалечија од сцената. Актерот за враќање …

Повеќе »