Tag Archives: нови модели

(ВИДЕО) Ова е град во кој сите возат спортски модели на „БМВ“

M TOWN за многумина претставува рај на земјата. Одделот М на BMW објави промотивно видео наречено M Town – The Drop во кое можете да видите дури 18 различни М модели. Главниот протагонист на видеото ги вози славните коцкички (E30) во М3 црвената верзија, а во краткото видео може да …

Повеќе »

(ФОТО) Први фотографии од новите модели на БМВ

На интернет се појавија првите официјални фотографии од двата модели со високи перформански на БМВ пред премиерата на овие автомобили. Дека премиерата на БМВ М3 и М4 е многу близу, сведочат и фотографиите кои, веќе традиционално, „случајно“ се појавуваат на интернет како најава за официјалната премиера на некој нов модел. …

Повеќе »

(ФОТО) ГОЛЕМ ЈУБИЛЕЈ на славниот јапонски теренец: „Тојота“ продала 10. милиони возила Land Cruiser

Тојота кон крајот на август означила импресивниот резултат на продажба на својот најстар модел во гамата. Легендарниот SUV, еден од најпознатите теренски автомобили во светот, се појавил на пазарот на 1л август 1951л година под  ознаката на Toyota – „Toyota Jeep BJ“. Овој модел првично се продаваше главно на јапонски …

Повеќе »