Tag Archives: нова локација

Скопски моден фестивал од трети ноември во Скопје Сити Мол

Втората сезона на манифестацијата ќе се одвива вкупно десет дена на нова локација во трговскиот центар, со три ревиски гала вечери и ексклузивен изложбен салон, за претставување на колекциите на учесниците од земјата и странство. „Can you feel the light?“ e слоганот под кој на почетокот од месец ноември ќе …

Повеќе »

Поради преголем интерес концертот на Цеца и Анастасија се преместува на градскиот стадион во Пробиштип!

Поради огромен интерес за концертот закажан за на 11.06 (сабота) на најголемата балканска ѕвезда Цеца Ражнатовиќ и нејзината ќерка, младата ѕвезда Анастасија Ражнатовиќ истиот ќе биде преместен на градскиот стадион во Пробиштип, наместо „Аква паркот“. Организаторите велат дека морале да се одлучат на овој чекор, бидејќи аква паркот би бил …

Повеќе »