Tag Archives: нисан

(ВИДЕО) Овој нос е одговорен за мирисот на новиот Nissan

За многумина, мирисот на новиот автомобил е неодолив, и многумина се обидуваат да направат се за да го одржат што е можно подолго. Во овие напори помагаат и производителите на мириси, па во специјализирани продавници можете да најдете мирисни „елкички“ кои го имитираат мирисот на автомобилите. И зтоа за кратко …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТРКА НА ЗАБРЗУВАЊЕ: Red Bull F1, Lamborghini Huracan и Nissan GT-R 

Уште една неверојатна трка на забрзување. Во оваа трка се натпреваруваат болидите на тимот на Ред Бул од Формула 1 шампионатот, Ламборџини Хуракан и Нисан ГТ-Р. Ламбо се карактеризира со 5.2-литарски V10 мотор кој може да испорача 1200 КС и максимален вртежен момент од 1240 Nm. Импресивно, нели? Nissan GT-R …

Повеќе »

(ФОТО) Нема да верувате што на себе има овој Nissan

Спортски Nissan добил бизарен товар што на него изгледа како паразит. Тешко е да се опише ситуацијата што е снимена и објавена на Reddit од еден корисник. Фотографија на спортски Nissan со необичен товар се појави во групата IdiotsinCars. Верувале или не, сопственикот на Nissan ставил возило UTV. Ако се …

Повеќе »

(ВИДЕО) Потешка несреќа одамна не сме виделе – возачот преживеал, се јавил…

Снимките од сообраќајот често пати можат да бидат забавни и поучни, но понекогаш се застрашувачки сцени со жртви. Многу ќе се замислите за овој случај, а некои дури ќе имаат чувство на вина што го гледаат. Добрата вест е дека возачот преживеал. Подолу можете да видите снимки од кабината на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Што прават овие луѓе: До крај спуштиле Nissan 350Z

Американското дотерување на Nissan 350Z е нешто што никогаш не сте го виделе. Најчесто гледаме јапонски дотерувања кои одат во крајност, но оваа снимка ни доаѓа од САД. Во приложеното видео од Инстаграм, ќе го видите Nissan 350Z, а го „поправил“ горд сопственик на чиј профил пишува thats_gvbe. Како што …

Повеќе »

(ВИДЕО) Погледнете што се’ се крие зад кабината на овој „Нисан“

ПРЕПРАВКИТЕ на автомобил не мора да одат само во насока на подесување, визуелно и механичко, туку се можни и модификации што драстично ги зголемуваат можностите на автомобилот. Една таква е направена во домашна работа, а се однесува на веќе стар и неугледен автомобил. Класичниот Nissan Versa од 2007 година имал …

Повеќе »