Tag Archives: николас кејџ

ЌЕ ВЕ ИЗНЕНАДИ ИМЕТО НА ДЕВОЈЧЕТО – НА НИКОЛАС КЕЈЏ НА 58 ГОДИНИ МУ СЕ РОДИ ТРЕТО ДЕТЕ! Неговата 30 години ПОМЛАДА сопруга родила девојче: И дале НЕОБИЧНО ИМЕ!

Николас Кејџ (58) и неговата сопруга Рико Шибата (27) вчера го добија своето прво заедничко дете, ќерка која ја нарекле Август Франческа Копола Кејџ. Пораѓањето се случило во болница во Лос Анџелес. Портпаролот на актерот изјави за People: – Николас и Рико со задоволство го пречекуваат своето девојче. Мајката и …

Повеќе »

(ВИДЕО) Николас Кејџ го открил необичното име на детето што го чека со својата 31-години помлада сопруга

АКТЕРОТ Николас Кејџ гостувал во шоуто на Кели Кларксон каде го открил полот и името на детето што го очекува со сопругата Рика Шибат. „Ќе добиеме девојче“, рекол актерот, а подоцна го открил името што го избрале за нивната ќерка. Кејџ се сетил на времето кога неговиот татко Август „Оги“ …

Повеќе »

(ФОТО) Николас Кејџ со 30. години помладата сопруга чека дете

Николас Кејџ повторно ќе стане татко. 57-годишниот актер со неговата 30. години помладата сопруга Рик Шибат го очекуваат нивното прво заедничко дете. Среќната вест ексклузивно за магазинот People ја потврди претставник на парот. „Идните родители се воодушевени“, додал тој. View this post on Instagram A post shared by People Magazine …

Повеќе »

ЕКСЦЕНТРИК – ТАА ЛИЧИ КАКО ДА ИМА 17. ГОДИНИ, А ТИ ИЗГЛЕДАШ КАКО ПЕДОФИЛ: Познатиот актер се оженил со 3. децении помлада, а новите фотографии предизвикале гнев во јавноста

На почетокот на годината, актерот Николас Кејџ доби пофалби за неговата работа во филмот „Pig“. Но, додека на сметка на глумата ниже пофалби, од друга страна е на мета поради 30. години помладата партнерка. Папараците го фотографирале Кејџ со младата Рика Шибате, а никој не го пропуштил необичниот аутфит поради …

Повеќе »

(ФОТО) Еден од најплатените актери во Холивуд банкротирал затоа што купувал глупости

Наводно, Николас Кејџ успеал да го потроши своето богатство од 150 милиони долари со купување глупости. Медиумите пишуваат дека Кејџ банкротирал поради лоши инвестиции и неразумно трошење пари. View this post on Instagram A post shared by Nicolas Cage (@nicolascoppola.cage) Кејџ заработи милиони како еден од најплатените актери во Холивуд. …

Повеќе »

(ФОТО) Призорите од петтата венчавка на Николас Кејџ се надреални

Николас Кејџ се оженил по петти пат, а фотографиите од интимната церемонија во Лас Вегас малку потсетуваат на кадри од филм од научна фантастика. Кејџ има 56. години и се оженил со 26-годишната Рико Шибат, а на церемонијата присуствувале и неговата поранешна сопруга и синот. Петтото судбоносно „ДА“ Кејџ го …

Повеќе »

САКА ДА СЕ ЗАБАВУВА – Николас Кејџ Новата година ја чекал во паб и ги изненадил сите присутни

Глумецот Николас Кејџ овојпат изненадил многумина, со својот избор за новогодишната ноќ. Тој за прослава избрал еден мал паб во Сомерсет, Англија. Освен што со задоволство се фотографирал со гостите од пабот, на сите присутни гости им го платил пијалокот. „Николас Кејџ ја дочека Новата година во мал паб во …

Повеќе »

(ФОТО) НИМ ЖИВОТОТ ИМ Е АКЦИЈА И ВОН ФИЛМСКОТО ПЛАТНО: Тајни на холивудските ѕвезди за кои сигурно не сакале да бидат откриени! Запознајте ги овие познати личности во едно сосема ново светло…

Нивните животи се полни со интересни настани, дури и надвор од кино. Некои од тајните беа презентирани сами по себе, но сигурни сме дека ако размислувале внимателно, немало да ги откриваат. Некои ситуации можат да се споредат со комедија, додека други се напишани за драма. Хали Бери лажно се претставувала …

Повеќе »

(ВИДЕО) Само четири дена по венчавката славниот глумец бара поништување на бракот!

Само четири дена откако се оженил во Лас Вегас, 55. годишниот Николас Кејџ бара поништување на бракот со 21, години помладата Ерика Коике. Кејџ барањето за поништување го поднел во средата, пишува Independent. Ако тоа барање биде одбиено ќе барал развод на бракот. Со Ерика во врска бил една година, …

Повеќе »