Tag Archives: нервоза

Под стрес сте? Јадете печурки!

Совети на нутриционист. Дали сте често под стрес, лесно се нервирате и не можете да одржите самоконтрола во критични ситуации? Збогатете го вашето мени со печурки и ќе ви биде полесно, советуваат нутриционистите. Богати со триптофан, аминокиселина која помага во контролата на стресот, печурките се најдобриот природен лек за нервоза …

Повеќе »

Совет за секој знак во хороскопот како да ја смири нервозата и напнатоста за време на пандемијата

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Секому во ова време на заробеништво добро би му дошол совет како да се справи со стресот во четири ѕида.Ви даваме по еден за секој знак. Знаците на зодијакот …

Повеќе »

(ВИДЕО) ИТАЛИЈАНЦИТЕ НЕРВОЗНИ ПОРАДИ КОРОНАВИРУСОТ: Двајца купувачи се степале во продавница – морале да ги разделуваат!

На социјалните медиуми, се појавило видео за кое се напоменува дека е снимено во „црвена зона“ во Италија, каде што во карантин биле ставени 50.000 луѓе, а на кое се гледа тепачка во супермаркет. Видеото прикажува тепачка на двајца купувачи, а на видеото се гледа како работник во супермаркетот се …

Повеќе »

НИМ НИКАКО НЕ ИМ СПОМНУВАЈТЕ РОМАНТИКА! 4. хороскопски знаци кои со сето срце го мразат ДЕНОТ НА ВЉУБЕНИТЕ!

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… За некои хороскопски знаци, Денот на вљубените е најубавиот празник во годината. Тие очекуваат овој ден да биде романтичен, исполнет со љубов, внимание и многу убави подароци. Тие сакаат …

Повеќе »

Смртоносно трио: Овие 3. работи се најчести причини за рана смрт!

Во студијата учествувале неколку работници кои биле следени 18. години… Стрес на работа, лош сон и висок крвен притисок можат да бидат рецепт за рана смрт, известуваат германските истражувачи. Во студијата учествувале неколку работници со висок крвен притисок кои биле следени 18. години, а оние кои изјавиле дека имаат стресна …

Повеќе »