Tag Archives: непријатност

(ВИДЕО) Со „БМВ“ возел 280 км на час, а потоа во неговата лента влегла „Мазда“

Она од што многу возачи стравуваат, му се случи на возач на БМВ. Возењето по автопат е најудобна форма на возење, но крие и опасности. Поголеми брзини, дури и малку невнимание може да заврши фатално. Една таква ситуација е кога побавно возило одеднаш ќе влезе во вашата лента. На пример, …

Повеќе »

(Рецепт) Природен лек кој спречува ‘рчење: Само испијте го овој сок пред спиење!

За овој рецепт потребни ви се само 4 лесно достапни намирници… ‘Рчењето е честа состојба што може да се појави во секое време, иако е почеста кај мажите и луѓето со прекумерна тежина. Постојат неколку начини да се спречи и запре оваа лоша навика, а овој напиток против ‘рчењето (природен …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Погледнете го нејзиниот врат, како се стиска, тоа е животинска реакција“

Според експертите за говорот на телото, Меган Маркл не реагирала најдобро кога за време на виртуелниот самит на магазинот „Фортуна“ и било кажано дека не е „единствената моќна жена“. Меган се приклучила на самитот виртуелно, од нејзината куќа вредна 14. милиони долари во Санта Барбара, која ја споделува со сопругот, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Италијанската водителка, среде емисија, имала „непријатност“ со фустанот кој и се отворил на незгодното место…

Се чини дека италијанската презентерка,Барбара Овиени, постојано има проблеми со фустаните и откривањето на долната облека бидејќи медиумите повторно се навратиле на нејзина снимка стара две години… Таа изгледала гламурозно во бел фустан со висок шлиц додека била домаќин на шоу посветено на фудбалот и сè поминало според планот. Но, …

Повеќе »