Tag Archives: непријатен здив

Непријатниот здив може да биде знак за сериозна болест – многу луѓе целосно го игнорираат овој симптом

Непријатниот мирис од устата, при подригнување, може да биде знак за опасна болест. Лошиот здив се јавува доста често, понекогаш причината е јадење ароматична храна како лук, а понекогаш оваа појава издава други тегоби, па дури и болест. Такво, на пример, е воспалението на непцата, кое се карактеризира со акумулација …

Повеќе »

(Рецепт) Непријатен здив, холестерол, губење на тежината: Еве како да направите лековита ВОДА со каранфилче, која решава многу проблеми

Каранфилчето е исклучително здрав зачин. Во текот на зимата, често се користи кога станува збор за подготовка на варено вино. Каранфилчето му дава на овој пијалок посебен, ароматичен и сладок вкус. Сепак, каранфилчето е зачин кој е многу здрав и не треба да се користи само за подобрување на аромата. …

Повеќе »