Tag Archives: непознати причини

Починал Бред Џонсон, ѕвездата на „Мелроуз Плејс“, на 62-годишна возраст

АКТЕРОТ Бред Џонсон, најпознат по улогите во романтичната драма на Стивен Спилберг „Секогаш“ и серијата „Мелроуз Плејс“, починал на 62-годишна возраст. Тажната вест за EW ја потврдил неговиот портпарол, но причината за смртта не е откриена. Џонсон ја започна својата кариера на патеката за родео во 1984. година, каде што …

Повеќе »

ПОЧИНАЛА РЕАЛНА ЅВЕЗДА (28): Причината за смртта не е позната!

Реалната ѕвездата на MTV „Бремена на 16 години“ Џордан Кашмиер починала на 26-годишна возраст. Причината за смртта е непозната. Веста на Фејсбук ја потврдила нејзината мајка Џесика Кешмајер. – Добив повик кој ниту еден родител не сака да го прифати. Почина мојата сакана најстара ќерка Џордан, која имаше само 26. …

Повеќе »

Починал легендарниот Сидни Поатје

Легендарниот холивудски актер Сидни Поатје починал на 94-годишна возраст, а причината за смртта се уште не е објавена. Поатје имаше седумдесетгодишна кариера која вклучуваше легендарни улоги во холивудските класици „Погоди кој доаѓа на вечера“ и „Полски лилјани“, „На господинот со љубов“, „Во топлината на ноќта“… Роден е во 1927. година …

Повеќе »

Глумецот од познатиот хорор починал на 23 години

АКТЕРОТ Даниел Микелсон, најпознат по улогата во серијата „Мани“ и хорор филмот „The Killer Clown Meets the Candy Man“, починал на 23-годишна возраст. Тажната вест ја потврдила неговата сестра Мередит со објава на Инстаграм. „Срцето ми е скршено, а пишувањето на ова се чини толку погрешно и не знам ни …

Повеќе »

Глумец ненадејно починал во 29. година

АКТЕРОТ Џамил Френч ненадејно починал на 29-годишна возраст. Портпарол на канадскиот актер, кој беше најпознат по улогата на Дејв Тарнер во тинејџерската серија Degrassi: Next Generation (Деграси: Следната генерација), ја потврдил веста за Page Six.. „Со тешко срце потврдувам дека мојот драг пријател и клиент Џамил Френч почина. Многумина ќе …

Повеќе »

Во 38. година ненадејно починала позната актерка

Американската актерка Џесика Кембел, позната по улогите во филмот „Election“ и серијата „Freaks and Geeks“, починала ненадејно на 38-годишна возраст. Нејзиното семејство ја потврдило оваа вест и се уште не ги откриваат причините за смртта. Според TMZ, била повикана брза помош кога актерката била пронајдена на подот од бањата, но …

Повеќе »

Починал легендарниот негативец познат по улогите во франшизата „Mad Max“

Британско-австралискиот актер Хју Киз Брн почина на 74-годишна возраст. За време на неговата кариера, тој забележа над 50. остварувања на големиот и малиот екран, но тој влегува во историјата како култен негативец, познат по улогите како Toecutter и Immortan Joe во познатата франшиза „Mad Max“. Во далечната 1979. година, во …

Повеќе »

(ФОТО) НЕ СЕ ЗНААТ ПРИЧИНИТЕ – Ненадејно починал пејач на популарен бенд

Бројни обожаватели останале во неверување откако на медиумите и социјалните мрежи се проширила веста дека британскиот музичар Тони Луис, пејачот на групата ‘The Outfield’, ненадејно починал. Тој имал 62 години, пишува Mirror.. View this post on Instagram It is with great sadness and sorrow to announce that Tony Lewis has …

Повеќе »

Починал Боб Кулик, гитарист на групата „Кисс“

Боб Кулик, американски гитарист и продуцент познат по тоа што работи со рок групата „КИСС“, почина на 70-годишна возраст. Неговиот брат и поранешен член на групата, Брус Кулик, ја потврди веста на Твитер во петокот, а причината за смртта не е позната. “Јас сум уништен што морам да објавам дека …

Повеќе »