Tag Archives: нема откажување

НЕ СЕ ОТКАЖУВАЈТЕ ОД ВРСКАТА додека не ги направите овие 5. РАБОТИ

Прилично вообичаен консензус е дека љубовта бара работа. Сепак, 80. отсто од Американците помлади од 30. години веруваат во сродна душа, идејата дека постои една совршена личност која само чека да биде пронајдена. Постигнувањето на долгорочна љубов обично не е лесно, дури и кога ќе ја сретнеме вистинската личност. Сепак, …

Повеќе »

Не треба ОД НИШТО ДА СЕ ОТКАЖУВАТЕ, но водете сметка на ОВА: Французинките ја откриваат тајната на ТЕНКАТА ЛИНИЈА

Французинките знаат како да бидат фит. Иако Франција е позната по кроасани, чоколадо, разни десерти, сирење и вино, само 11% од луѓето имаат проблеми со вишокот килограми. Нивната тајна е во тоа што водат грижа за следниве работи: Леб и тестенини Животниот стил на Французинката вклучува целосно уживање во секој …

Повеќе »

Кој знак не се откажува, а кој нема да им го сврти грбот на блиските

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Рибите се интересен знак бидејќи секоја грешка и пад ја гледаат како нова можност за раст и развој. Биковите се алергични на луѓе кои прво прават нешто, и дури …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ХРАБРО СЕ БОРИ И ПОКРАЈ ПРОГНОЗИТЕ – На тешката борба на глумицата со свирепата болест не и се гледа крајот: „Ужасно се плашам, но не ја губам надежта дека на крај сепак ќе победам!“

Ѕвездата од најпопуларната серија од 90-тите години се бори за нејзиниот живот, а веста што таа неодамна ја доби – не е охрабрувачка … Шенон Доерти е најпозната на публиката од нашиот регион со нејзината улога во американската серија „Беверли Хилс“, една од најпопуларните серии од таа деценија! Иако таа …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Љубов посилна од корона: Во Горажде денес склопени три бракови!

Венчавките се извршиле во потесен круг на семејствата, со маски и друга заштитна опрема Дека љубовта е посилна од која било неволја, потврдува и бурниот ден во салата на Градскиот совет во Горажде, каде денес беа склучени три брака и шест млади започнаа нов живот. Свадбите исто така беа прекинати …

Повеќе »