Tag Archives: нема заразени

Од една земја се јавиле во СЗО и рекле: „Ние немаме заразени со ковид 19!“

Северна Кореја ја известила Светската здравствена организација дека не евидентирала случаи на коронавирус на нејзина територија. Претставникот на СЗО во Пјонгјанг, Едвин Салвадор, изјавил дека Северна Кореја тестирала 23.121 лице за присуство на коронавирус и дека сите резултати биле негативни. Според зборовите на Ел Салвадор, од 26. март до 1. …

Повеќе »

(ФОТО Галерија) НЕВЕРОЈАТЕН ПОДАТОК – Кинезите тестирале ЦЕЛ ГРАД со 11. милиони жители: До сега 10,9 милиони немаат корона

Скоро сите  11. милиони жители на Кингдао се тестирани за вирусот корона и досега не се пронајдени нови случаи. Заклучно со вчерашниот ден, 10,9 милиони примероци се покажале негативни на короната. Заменик-градоначалникот за државната телевизија изјавил дека ризикот од локално пренесување е виртуелно елиминиран. Тестирањето на ниво на овој крајбрежен …

Повеќе »

(ВИДЕО) ВИСТИНСКА МИСТЕРИЈА: Место со 1.200 жители во срцето на Ломбардија нема ниту еден заразен со корона вирус!

Мало гратче во северна Италија, во срцето на Ломбардија, на 45. километри оддалеченост од Милано, под името Ферера Ербононе (Ferrera Erbognone), со население од 1.200 лица, сè уште нема ниту еден заразен со коронавирус. Жителите од ова место тврдат дека ги презеле сите превентивни мерки од првиот ден и дека …

Повеќе »