Tag Archives: неверување

(ВИДЕО) Баба (90) освоила 172. милиони долари во игра на среќа, а нејзината реакција е урнебесна!

Прво не можела да поверува Старицата (90) од Аргентина освоила џекпот од 172. милиони долари во игра на среќа, а нејзиното семејство го забележало моментот кога и рекле дека станала милионерка. Нејзината прва реакција била недоверба, па ги „обвинила“ своите внуци дека лажат. Но, кога сфатила дека се сериозни, извикала: …

Повеќе »

(ФОТО) Ѕвездата на серијата „Top boy” во 38. година станал дедо: Има дури 8. деца – многумина се збунети!

Ешли Волтерс, sвездата на серијата „Top boy“ (Топ момче), објавил дека неговото веќе големо семејство дополнително се проширило. Раперот и актер, татко на осум деца, станал дедо на само 38 години. „Колку е добар Бог. Запознајте ја мојата внука Ниви Џејд Волтерс. Браво, сине. Јас сум горд на тебе и …

Повеќе »

(ФОТО) Бочели предизвикал лавина од реакции: Иако преболел корона верува дека пандемијата е измислена, а децата му рекле да „се држи до оперите“!

Познатиот италијански тенор Андреа Бочели, иако бил заразен со коронавирус, се сомнева дека пандемијата е сериозна и ја нарекува „таканаречена“… „Знам многу луѓе и фала му на Бога, не познавам никого кој заврши на интензивна нега. Значи, каде е целата тежина на ситуацијата“, рекол тој на конференцијата во италијанскиот Сенат. …

Повеќе »

(ВИДЕО) СНИМКА КОЈА СТАНАЛА ХИТ НА ИНТЕРНЕТ – Реакција на татко кога во породилиште дознава дека тој и сопругата очекуваат три дечиња!

Постојат неочекувано радосни моменти во нашите животи. Секој посакува да ги има повеќе. Сепак, понекогаш до тие среќни моменти нè водат шокантни вести на кои не се надевавме. Како во видеото, во кое таткото во породилиште дознава дека неговата сопруга не очекува едно туку три деца. Сопругата му го покажува …

Повеќе »

(ФОТО) Емотивна порака од Гордана Шаулиќ:„На далечен пат си, ќе ти се придружам да остариме заедно…“

Шабан Шаулиќ со сопругата Гордана во брак бил 43. години, ако се исклучат 20. дена колку што биле разведени. Пејачот во млади денови често одел по кафеани и пиел,што и пречело на неговата сопруга Гордана… Сопругата на неодамна починатиот „крал на народна музика“, Шабан Шаулиќ, Гордана Шаулиќ со потресни зборови …

Повеќе »