Tag Archives: на велигден

(ВИДЕО) 200 Македонци дошле во Врање по вакцина, па направиле забава: Џокси им ја пеел „На Велигден..:“

По билбордите на повеќе локации во градот во кои им се заблагодаруваа на Србија, луѓето од Македонија кои беа вакцинирани против вирусот КОВИД-19 во Врање преку здружението „Спона“, денес во знак на благодарност настапија пред Спортската сала и им поделија подароци, чоколади и бонбониери, на официјални лица и новинари. Како …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Силви бенд“ со празничен сингл – „На Велигден“

Познатото дуо „Силви бенд“ со убав празничен сингл, наречен „На Велигден“ им го честитаа празникот на фановите но и сите нивни следбеници. „Почитувани, чест и задоволство ни е да Ви го претставиме нашиот најнов сингл ‘На Велигден’, со кој сакаме да ви го честитаме еден од најголемите православни празници, Велигден! …

Повеќе »