Tag Archives: најубав ден

(ВИДЕО) Џули во Белград дошла поради Ѓоковиќ – „Најдобар ден во мојот живот“

Еден од можеби најверните обожаватели на Новак Ѓоковиќ, Џули, го посетила Белград и ја искористилс можноста да помине време со својот идол. Џули своите впечатоци и среќа го споделила на својот Твитер профил во друштво на Ѓоковиќ. „Дел од животот. Привилегија. Сон кој се оствари. Денеска играв тенис со Новак …

Повеќе »

(ФОТО) ТОЈ ЛУД СВЕТ – УЖАС НА СВАДБА: Кумот ја удрил невестата и ја влечел по скали – Викал на младоженецот дека не требало да се ожени со неа!

Денот на венчавката треба да биде најубав за младенците и нивните семејства, особено откако ќе започне прославата. Но, Ерин Мејсон-Џорџ од Велика Британија имала свадба што не би била среќна да им ја раскажува на внуците. Поточно, нејзиниот кум ја удрил, ја зграпчил за венчаницата и ја влечел по скалите. …

Повеќе »