Tag Archives: најубави луѓе

Топ листа на најубави народи на светот

Најновата листа на најубави народи во светот изненади многумина, а некои ги навредлаи. Во секој случај, сега е малку појасно дали се точни оние стереотипи дека Германците се најгрди во светот, а Италијанците се најубави. Познатиот сајт за запознавање BeautifulPeople.com објави список со најубавите луѓе во светот, судејќи според бројните …

Повеќе »

Најубавите личности се раѓаат во овие три хороскопски знаци

Џулија Робертс е родена на 28. октомври 1967. година во знакот на Скорпија. Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно,а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Иако на убавината е тешко да се гледа како на нешто универзално, сепак постојат некои заеднички карактеристики. …

Повеќе »