Tag Archives: најубава жена

(ФОТО) НАЈУБАВАТА ЖЕНА НА СВЕТОТ ПРОШЕТАЛА ВО БИКИНИ И ПРЕДИЗВИКАЛА ХАОС: Овие фотографии ви го одземаат здивот!

Каде и да се појави, сите гледаат само во неа… Убавицата Оливија Кулпо (29) е една од највлијателните блогерки и манекенки во светот. Повеќе од девет милиони луѓе ја следат, а сите се восхитуваат на нејзиниот изглед. Тоа е сон на секој маж, а жените сакаат да бидат како неа. …

Повеќе »

(ФОТО) Глумицата, која ја сметаат за најубава жена на светот, открила со кој сериозен психички проблем се бори

Во заедничкото интервју со нејзиното момче Машин Ган Кели за британскиот GQ Style, актерката Меган Фокс отворено зборувала за своите несигурности. Актерката изјавила дека поради дисморфија (психолошки проблем што го карактеризира искуството на пациентот дека делови од нејзиното тело се деформирани, непривлечни, грди, додека дефектот за кој зборува е едвај …

Повеќе »

(ФОТО) Никој, на улица, не ја препознал најубавата жена на светот

Бела Хадид, една од најубавите жени во светот и најплатените модели во светот, прошетала по улиците на Њујорк во необична комбинација. Облечена во широка јакна, панталони, со капче и заштитна маска, Бела била скоро непрепознатлива. Американските медиуми наведуваат дека манекенката може лежерно да шета по улиците затоа што, поради својот …

Повеќе »

(ФОТО) ТАА Е НАЈУБАВА ЖЕНА НА СВЕТОТ: Манекенката има СОВРШЕНО ЛИЦЕ, научниците во ШОК!

Манекенката Бела Хадид, според најновото истражување на научниците, е прогласена за најубавата жена на светот. Бела, според анализа на група научници кои се бават дури и со најситните детали, е прогласена за најубава жена на светот со совршени пропорции на лицето. View this post on Instagram Yellow sky bathed in …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Магазинот „People“ ја прогласил 47. годишната глумица за најубава жена во 2019. година

Магазинот „People“ секоја година една славна дама прогласува за најубава, а после пејачката Пинк, која е прогласена за најубава жена во 2018., оваа година таа ласкава титула и припаднала на Џенифер Гарнер. 47. годишната Оскаровка ја краси и најновата насловна страна и тоа во своето омилено издание – без шминка, …

Повеќе »