Tag Archives: најубава жена

(ФОТО) Никој, на улица, не ја препознал најубавата жена на светот

Бела Хадид, една од најубавите жени во светот и најплатените модели во светот, прошетала по улиците на Њујорк во необична комбинација. Облечена во широка јакна, панталони, со капче и заштитна маска, Бела била скоро непрепознатлива. Американските медиуми наведуваат дека манекенката може лежерно да шета по улиците затоа што, поради својот …

Повеќе »

(ФОТО) ТАА Е НАЈУБАВА ЖЕНА НА СВЕТОТ: Манекенката има СОВРШЕНО ЛИЦЕ, научниците во ШОК!

Манекенката Бела Хадид, според најновото истражување на научниците, е прогласена за најубавата жена на светот. Бела, според анализа на група научници кои се бават дури и со најситните детали, е прогласена за најубава жена на светот со совршени пропорции на лицето. View this post on Instagram Yellow sky bathed in …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Магазинот „People“ ја прогласил 47. годишната глумица за најубава жена во 2019. година

Магазинот „People“ секоја година една славна дама прогласува за најубава, а после пејачката Пинк, која е прогласена за најубава жена во 2018., оваа година таа ласкава титула и припаднала на Џенифер Гарнер. 47. годишната Оскаровка ја краси и најновата насловна страна и тоа во своето омилено издание – без шминка, …

Повеќе »