Tag Archives: најстара манекенка

(ФОТО) КАРМЕН ДЕЛ’ОРЕФИС – Најстарата манекенка на светот (91) им пркоси на годините: За снимањето позирала полугола

Најстарата манекенка на светот Кармен Дел’Орефис на 91-годишна возраст позирала полугола за магазинот New You. За Кармен Дел’Орефис годините навистина се само бројка. Со 91. година, сребрената убавица е најстариот модел на светот кој сè уште работи. Овој месец таа ја дели насловната страница на списанието New You со 69-годишната …

Повеќе »

(ФОТО) НАЈСТАРА МАНЕКЕНКА – Ирис Апфел и во 100. година продолжува да работи бидејќи сака да остане жива

Ако престанав да работам, одамна ќе си заминев, рекла таа… Ирис Апфел, модна икона и декоратерка на ентериер, пред неколку дена со стил го прослави својот 100 роденден. – Повеќе е повеќе, а помалку е здодевно – е мантрата по која легендарната Ирис Апфел се водела цел живот. И покрај …

Повеќе »