Tag Archives: најдолговечни

Најдолговечните луѓе јадат сè и практикуваат едно правило во исхраната, покажало едно истражување

Најдолговечните луѓе во светот го практикуваат правилото за исхрана 80/20. За што се работи? Сините зони се области кои имаат најголема концентрација на луѓе кои живеат до 100 години или повеќе. Сините зони ги вклучуваат: Окинава (Јапонија), Сардинија (Италија), Лома Линда (Калифорнија), Икарија (Грција) и Никоја (Коста Рика). Истражувањето објавено …

Повеќе »

Што јадат луѓето кои ДОЧЕКУВААТ ДЛАБОКА СТАРОСТ? Овие шест намирници се издвојуваат, а можете да ги најдете во сите продавници

Една студија покажа што обично јадат луѓето кои живеат до сто години… Истражувањата покажаа што најчесто јадат луѓето од различни делови на светот кои доживуваат длабока старост. Интересно е што на нивното мени беа издвоени неколку намирници како незаменливи, а овие работи воопшто не се скапи! Целта на оваа студија …

Повеќе »

Тие се најдолговечни: Кои хороскопски знаци НАЈДОЛГО ЖИВЕАТ?

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Астрологијата ни помага секој ден подобро да се запознаваме себеси и другите, а може дури и да предвиди одредени работи. Ако му се верува на зодијакот, овие четири хороскопски …

Повеќе »

Кога се гладни, најдолговечните луѓе на светот посегнуваат по оваа храна

СИНИ зони се местата со најголема концентрација на стогодишници познати по најздравите навики. Додека генетиката најверојатно игра улога во очекуваниот животен век во овие региони, истражувањата покажаа дека не треба да се занемарат ниту движењето, социјалните односи, нивото на стрес и исхраната. Најголемиот оброк во денот во сините зони е …

Повеќе »

Овие ТРИ хороскопски знаци се предодредени за ДОЛГ ЖИВОТ!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Карактеристиките и склоностите на хороскопските знаци, положбите на ѕвездите и карактеристиките што доаѓаат со нив можат да го одредат животниот пат, односно да објаснат некои животни околности и склоности. …

Повеќе »

После 65. години истражување сега и ОФИЦИЈАЛНО е докажано: Овие три хороскопски знаци живеат НАЈДОЛГО и НАЈДОБРО!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Грижата за себе и за своето семејство е нивниот приоритет број еден Луѓето кои живеат 100. или повеќе години имаат различни тајни на долговечноста, но се покажа дека имаат …

Повеќе »