Tag Archives: најбрз круг

ГН Холандија: Свој на свое – Ферстапен го покори „Зандворт!“

Возачот на Ред Бул, Макс Ферстапен триумфираше на првото ГН на Холандија во Формула 1 по 36 .години, кое се возеше како 13 коло во сезоната. Холанѓанецот ја оствари својата седма победа сезонава на домашен терен, на патеката „Зендворт“, и 17 -та во кариерата, како што водеше речиси цело време, …

Повеќе »

Дежа ви: Доминација на Ферстапен на „Ред Бул рингот“

Возачот на Ред Бул, Макс Ферстапен, дојде до својата трета победа во последните три недели откако славеше на Големата награда на Австрија, деветтата трка од годинашниот шампионат во Формула 1. Холанѓанецот ја забележа својата петта победа оваа сезона на „Ред Бул Ринг“, „обоен“ во портокалова боја благодарение на неговите фанови, …

Повеќе »