Tag Archives: наја ривера

(ФОТО) Сестра на настраданата глумица Наја Ривера се вселила кај нејзиниот маж

Ѕвездата од серијалот „Glee“, актерката Наја Ривера, која трагично почина во јули, откако се удави во областа на езерото Пир, каде заедно со нејзиниот син Џоузи изнајмија брод и заминале да пливаат. Давењето беше наведено како причина за смртта на тогаш 33-годишната актерка, а целиот случај беше окарактеризиран како несреќен. …

Повеќе »

НЕПОЗНАТИ ДЕТАЛИ – Како умрела глумицата Наја Ривера

Вработен во компанијата што го изнајмила бродот до Ривери и понудил елек за спасување, но таа одбила Откриени се нови детали за смртта на актерката Наја Ривера, која трагично се удави во областа на езерото Пир во јули, каде изнајми брод со својот четиригодишен син и отиде да плива. Завршениот …

Повеќе »

ЖРТВА НА МАЈКА: Обдукцијата на актерката Неја Ривера покажала дека имала сили само да го спаси синот – но не и за себе!

Наја Ривера исчезнала пред една недела на езерото Пир, каде што дошла со својот син (4). Тој бил пронајден на брод, а по актерката трагале 5 дена. По обдукцијата, се покажало дека е несреќен случај. Властите во Калифорнија објавија по обдукцијата на телото на трагично починатата sвезда од серијата „Гли“ …

Повеќе »

(ФОТО) За исчезнатата глумица се претпоставува дека се удавила: „Мама отиде да плива и не се врати“

Актерката и пејачка Наја Ривера се удавила во езерото Пиру во близина на Лос Ангелес. 33- годишната Наја се удавила пред очите на својот четиригодишен син, пренесуваат американските медиуми. Таа изнајмила чамец на езерото Пиру во националниот парк во близина на Лос Ангелес и потоа веќе не е видена, нејзиниот …

Повеќе »