Tag Archives: нарачка

Американската влада ги купува најскапите „Шевролет“ теренци во историјата!

ЦЕНАТА е стравична, дури и за американска поими. Американската влада го обожава Chevrolet’s Suburban и сега нарачала 10 специјални примероци кои ќе ги платат дури 36,4 милиони долари. Огромните теренци ќе бидат прилагодени на безбедносните прописи на ДСС (Дипломатска служба за безбедност) и ќе бидат испорачани во текот на следните …

Повеќе »

Се продава уникатен Maybach изработен по желба на Гадафи

Уште во 2010 година, Xenatec започнал со производство на Maybach Coupe, а меѓу клиентите бил и Моамар Гадафи. Целосното име Xenatec Maybach 57S Coupe требало да има тираж од 200 примероци, а на крајот беа направени само осум. Меѓу нив е и оној со сериски број 004, кој е направен …

Повеќе »