Tag Archives: напуштена

(ФОТО) ЖИВОТОТ Е ЧУДО – ОКСАНА РОДИЛА ПЕТОРКА, А ТОГАШ ЈА НАПУШТИЛ СОПРУГОТ: 5 години подоцна, живее подобро од кога било!

Прочитајте ја приказната за една навистина силна жена До 2015 година, семејството на Оксана Кобелецкај и Сергеј Семенов не се разликувало од милиони други: мајка, татко и ќерка Алиса. Неколку години по раѓањето на нивната најстара ќерка, парот почнак да размислува за проширување на семејството. Кога на ултразвук дознале дека …

Повеќе »

Починал таткото на пејачката Адел: До смртта не изградиле врска!

Марк Еванс, кој не разговарал со својата ќерка, мултимилионерката Адел, починал на 57-годишна возраст, пренесуваат британските медиуми. Извор од „The Sun“ открива како Марк Еванс не успеал да изгради врска со својата ќерка до крајот, и покрај обидите да ги поправи работите. Adele watching her fans beg for new music …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Сопругот ја напуштил откако добила 40% изгореници на лицето и телото: Но, не го очекувал нејзиното ГОЛЕМО враќање!

Сопругот ја напуштил својата млада сопруга по тешката несреќа кога доживеала тешки изгореници на лицето и телото, но таа се вратила. На 30.09.2016 година, Кортни Валдон имала голема несреќа. Пожарот за време на кампирањето ја зафатил нејзината облека и тело и многу ја повредил. Нејзиниот сопруг отишол да додаде бензин …

Повеќе »

(ВИДЕО) СОНУВА ЗА КАРИЕРА НА ПЕЈАЧКА – Татко и ја напуштил кога видел дека се родила без половина лице:„Сакам да бидам славна за да ме прифати!“

Јарослава Олеиник (17) од градот Костанаја во северен Казахстан цел живот сонувала да го запознае нејзиниот татко. Тој го напуштил семејството кога видел дека таа е родена без нос и лево око „Сонувам да станам познат музичар да го направам татко ми горд на мене“, вели 17-годишната Јарослава Олеиник, која …

Повеќе »

Состојбата во Венеција е лоша, жителите се очајни:„Ова е војна!“

Властите со години ги занемаруваат своите граѓани. Венеција со поширокиот градски прстен има 260.000 жители но од тоа помалку од петина живеат во историскиот центар. Од славниот плоштад Свети Марко исчезнале и гулабите. Зошто би доаѓале кога нема кој да ги храни? Спречени од коронавирусот, странските туристи не можат да …

Повеќе »

(ФОТО) ЖИВОТОТ Е ЧУДО – ОКСАНА РОДИЛА ПЕТОРКА, А ПОТОА СОПРУГОТ ЈА НАПУШТИЛ: Три години подоцна таа живее подобро од било кога!

Прочитајте ја приказната за една навистина силна жена… До 2015. година, семејството на Оксана Кобелескај и Сергеј Семенов не било поразлично од милиони други: мама, тато и ќерката Алис. Неколку години по раѓањето на нивната најстара ќерка, парот започнал да размислува за проширување на семејството. Кога дознале, на ултразвук, дека …

Повеќе »