Tag Archives: напуштање

11 знаци дека мажот се откажува од вашата врска

Тажната вистина е дека дури и ако сте подготвени да поминете низ хаос само за да ја зачувате врската, вашиот партнер не мора да се чувствува исто како и вие. Вистина е кога велат дека се потребни две лица за да функционира врската. Има толку многу работи за размислување. Има …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПО 19 СЕЗОНИ – Објавен е нов клип од серијата „Вовед во анатомија“ во кој Елен Помпео ја напушта серијата

Серијата „Вовед во анатомија“ вчера во нов трејлер откри повеќе детали за заминувањето на улогата на Мередит Греј, која 19 сезони ја толкуваше Елен Помпео. Како што е веќе познато, серијата со оригинално име „Grey’s Anatomy“, која се емитува со години, во новите делови ќе се врати без главниот и …

Повеќе »

Бред Пит го напушта Холивуд?

Актерот Бред Пит, кој неодамна беше виден како ужива во Мексико со својата нова девојка Инес де Рамон, минатиот месец продал мнозински удел во успешната холивудска продукциска куќа План Б. „Сето тоа го прави за да се оддалечи од Холивуд и да започне помирен живот, велат изворите. Тој ја основа …

Повеќе »

(ФОТО) Анџелина Џоли по 21 година се повлече од УНХЦР

По 21 година служба, Анџелина Џоли се повлече од должностите на УНХЦР бидејќи сака да „работи поинаку“ и на пошироки хуманитарни прашања, објави во петокот УНХЦР. – По 20 години работа во системот на ОН, чувствувам дека е време да работам поинаку, директно ангажирајќи се со бегалците и локалните организации, …

Повеќе »

(ФОТО) МОРАЛ ДА ДОНЕСИ ОДЛУКА! ВИЛИЈАМ МИ ВРЕСКАШЕ, БЕШЕ СТРАШНО! Хари открил непознати детали за МЕГЗИТ: Ми дадоа 5 опции, ја одбрав ОВАА!

Денеска беа објавени последните три епизоди од документарниот филм за принцот Хари и Меган Маркл, во кој Хари упати обвинувања против својот татко и неговиот брат, кој сега е прв во редот за наследување на титулата крал. Во текот на овие три епизоди, принцот Хари се осврнал на еден од …

Повеќе »

(ФОТО) Роналдо целосно го „изгуби компасот“ и се заканил дека ќе ја напушти репрезентацијата на Португалија

Кристијано Роналдо бил подготвен да се откаже од селекцијата на Португалија за Светското првенство откако дознал дека е изоставен од стартниот тим против Швајцарија. Португалскиот весник „Record“ тврди дека легендарниот напаѓач сакал да ги спакува куферите и да го напушти Светското првенство откако разговарал со селекторот Сантош, откако дознал дека …

Повеќе »

(ФОТО) „Marca“: Роналдо планира да го напушти Јунајтед ова лето поради Лигата на шампионите

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Кристијано Роналдо може шокантно да го напушти англискиот клуб по само една сезона и летово да се врати во Реал Мадрид, веста ја објави шпанска Marca. Италијанската „Ла Република“ пред неколку дена прва излезе со информација дека Португалецот би можел да го напушти Јунајтед бидејќи наводно …

Повеќе »

(ВИДЕО) Гибс после 18. сезони на Navy CIS ја напушта серијата

По 18. сезони, актерот Марк Хармон одлучил да ја напушти серијата „Navy CIS“, во која го отелотвори ликот на Лерој Џетро Гибс, но тој ќе продолжи да работи на серијата како извршен продуцент. Гласините за неговото заминување беа гласни веќе неколку месеци, но официјалната потврда пристигна денес. Хармон потпишал договор …

Повеќе »

(ФОТО) Серијата „Милијарди“ останува без главниот актер

Британскиот актер и sвезда на хит серијата „Милијарди“ се откажува од улогата на Боби Акселрод, попознат како Екс, после пет сезони. Веста дојде откако ТВ компанијата „Шоутајм“ во понеделникот ја најавила шестата сезона, која ќе започне со емитување на 23. јануари следната година. View this post on Instagram A post …

Повеќе »