Tag Archives: наметнување

(ФОТО) ДРАМАТИЧНО БЕГСТВО НА РАКОМЕТАРКА: „Госпоѓо, вашиот сопруг има право да ве тепа еднаш годишно“

Најдобрата иранска ракометарка исчезнала за време на Светското првенство во Шпанија и побарала политички азил. Сè почесто, за време на големите спортски настани, исчезнуваат спортисти од сиромашните земји. Така неколку спортистки исчезнале за време на Светското првенство за ракометарки во Шпанија. Исмејување пред заминувањето во Шпанија Нема ни трага ни …

Повеќе »

ЕКСПЕРТОТ ЗА ВРСКИ вели дека начинот на кој се расправаме е важен: Ако на крајот се чувствувате вака, треба да ви се запали црвеното светло

Несогласувањата можат да се случат без разлика колку долго сте заедно, но начинот на кој се расправате открива многу за вашата врска. Во врската кавгите се неизбежни. Иако звучи не толку интересно, несогласувањето со партнерот е здрав аспект на секоја врска и покажува дека наместо да ги туркате проблемите под …

Повеќе »