Tag Archives: намерна штета

ТЕШКИ ДЕНОВИ ЗА АЛЕК БОЛДВИН: Адвокатите бараат да се отфрлат обвинувањата за нанесување штета

АДВОКАТИТЕ на холивудскиот актер Алек Болдвин и другите продуценти на „Rust“ бараат од судот да ја отфрли тужбата на сценаристката Мами Мичел, која била на сетот кога Болдвин испукал куршум што ја уби снимателката Халина Хачинс. Во поднесокот до Високиот суд во Лос Анџелес во понеделникот, адвокатите рекле дека тужбата …

Повеќе »