Tag Archives: навика

ИСТРАЖУВАЊЕ – Зошто го изневеруваат партнерот

Прељубниците имаат четири пати поголема веројатност да ги обвинат своите партнери за прељуба, без разлика дали ја извршиле или не Луѓето кои ги изневерувале своите партнери во минатото имаат поголема веројатност да го сторат тоа повторно во споредба со оние кои отсекогаш биле верни. Психолозите кои своето истражување го објавиле …

Повеќе »

(ВИДЕО) ДОМАШНИ МИЛЕНИЦИ – Куче секое утро носи влечки до креветот на својата сопственичка, видеото воодушеви многумина

Видеото го погледнале повеќе од милион луѓе, а многумина во коментарите напишале дека оваа сцена е преслатка за нив Видеото од куче кое секое утро носи влечки до креветот на својата сопственичка стана хит на TikTok. -Секое утро ми носи влечки и чека да го започнам денот – напишала сопственичката …

Повеќе »

Оваа утринска навика може да биде причина за висок крвен притисок, велат експертите

Високиот крвен притисок е еден од најголемите ризици за појава на кардиоваскуларни и цереброваскуларни заболувања, а податоците покажуваат дека денес речиси 40 отсто од возрасната популација страда од хипертензија или висок крвен притисок. Но, дали знаевте дека една работа што повеќето луѓе ја прават наутро може сериозно да го зголеми …

Повеќе »

(ВИДЕО) СЕ ШЕГУВАЛ – Снимка од пцуењето на Бајден стана хит на социјалните мрежи

Видеото на кое американскиот претседател Џо Бајден пцуе стана хит на социјалните мрежи. Имено, Бајден вчера се сретнал со градоначалникот на Форт Мајерс Бич, Реј Марфи. Во еден момент тој рекол: „Никој не се зае**ва со некој по име Бајден“. Контекстот сè уште не е целосно јасен, но градоначалникот дефинитивно …

Повеќе »

5. знаци дека во врската останувате од навика

Дали сте долго време во врска и не знаете што ве држи во неа, љубовта или навиката? Вистина е дека сите барем еднаш сме се запрашале за ова! „Моќта на навиката е веројатно најчестиот проблем со кој се соочуваат паровите“, вели советничката за односи, Тес Бригам. Многупати гледаме и чувствуваме …

Повеќе »

ЕДНОСТАВНА И ИЗНЕНАДУВАЧКА НАВИКА може да ја спаси врската од пропаст: Еве што вели психотерапевт за љубов!

Секоја врска е различна, па затоа е тешко да се препише еден универзален совет за да се обезбеди долга и квалитетна љубов. Естер Перел, психотерапевт и светски познат експерт за врски и љубов, дал едноставни совети кои можат да ги негуваат врските. Здрав однос Сега можеби очекувате совет да ги …

Повеќе »

Можеме ли навистина секој ден да јадеме чоколадо и да останеме здрави? Го имаме одговорот!

Диететичарите Сузи Бурел и Лиан Ворд тврдат дека можеме да уживаме во чоколадо секој ден а да останеме здрави и губиме килограми. Експертите за исхрана велат дека клучот е во умереноста, односно да се прилагодите и запомните дека две или три коцки чоколадо имаат ист, ако не и подобар вкус, …

Повеќе »

(ФОТО) Кинез не дозволил паниката поради коронавирусот да му ги поремети животните навики

Овој Кинез со крајно необичен изум е снимен во подземната железница каде ги пленел погледите на зачудените патници. Очлигледно е дека сака да се заштити од коронавирусот, но притоа и’ непречено да ужива во своите нездрави навики.

Повеќе »

Знаци дека вашиот партнер ве измамува: Повеќе од 60% прељубници имаат една заедничка навика!

Имате ли чувство дека партнерот ве измамува? Според првиот италијански „дејтинг сајт“ за запознавање на вонбрачни партнери,incontri-extraconiugali.com, дури 45% од мажите признале дека ги измамувале своите партнерки во минатото, додека истото го признале 20% од жените. За да на луѓето им помогнат во откривањето дали нивните сомневања се оправдани, канадскиот …

Повеќе »