Tag Archives: мрачно минато

(ВИДЕО) НА ОВОЈ ОСТРОВ НАЈСТАРИОТ ЖИТЕЛ ИМА 194. ГОДИНИ: Иако изгледа како од рајот тоа тропско место крие мрачно минато!

Островот Чангу, кое припаѓа на Занзибар, е место кое е познато по неколку работи, а една од нив се и џиновските желки кои го настануваат. Овој егзотичен остров е еден од неколкуте во светот населен со овие огромни животни и е оддалечен само неколку километри од Занзибар. Иако  на картата …

Повеќе »