Tag Archives: моќ

(ФОТО) ДА, МОЖНО Е! Неверојатна природа; Овие фотки покажуваат колку е навистина моќна!

Овие неколку примери покажуваат како природата, за да преживее, може да направи работи за кои не би верувале дека се можни, од сончоглед кој цвета на сред тротоар до дрво кое расте на врата… Се проценува дека планетата Земја е стара околу 4,5 милијарди години. Од почетокот, природата страдаше од …

Повеќе »

(ФОТО) Ѓоковиќ првпат за исфрлувањето на месото од исхраната: „Тоа не е само диета, имате етички причини, свест за се што им се случува на животните!“

Најпрво имаше многу критики, многу сомнежи, многу прашалници, се сеќава Новак, наведувајќи ги своите причини да стане вегетаријанец… View this post on Instagram Happy #VeganDay everybody. Enjoying my holiday time with family, resting well and eating well 🙂 A post shared by Novak Djokovic (@djokernole) on Dec 1, 2015 at …

Повеќе »

(ФОТО) Диктира трендови: Меган Маркл најмоќно лице во светот на модата

Меган Маркл, војвотката од Сасекс и сопругата на принцот Хари уште од моментот кога стана свршеница на еден од најпосакуваните ергени од кралските палати, е во фокусот на светот на модата, и сè што се облекува веднаш станува нов тренд… Убавата актерка родена во Калифорнија, која стана мајка на малечкиот …

Повеќе »

7. чуда и моќта на Свети Наум Охридски

За чудата кои се случувале во манстирот Свети Наум Охридски Чудотворец постојат многу сведоштва. Поп Стеван Ѓорѓевиќ од Охрид го раскажува овој случај, на кој бил очевидец: „Во 1900 годинa седевме неколкумина после службата Божја под настрешницата пред црквата манастирска. Во манастирот во тоа време беше некој младич Ѓорѓи од …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Славата наспроти животот: Девојката на Роналдо ги минува најтешките моменти во животот!

Парите и славата не се се’ во животот бидејќи сите сме само обични луѓе со свои слабости и стравови…А, токму во таков страв, и покрај убавите работи кои и се случуваат последните две години ги живеела девојката на Кристиано Роналдо, Георгина… Девојката на фудбалерот Кристиано Роналдо, Георгина Родригез поминува исклучително …

Повеќе »