Tag Archives: мотив

(ФОТО) Новак Ѓоковиќ: „Пред 11. години плачев во собата на тренерот. Си ја исплакав душата!“

Новак Ѓоковиќ бил гостин на подкастот на Шервин Јафарие, поранешен брокер кој денес одгледува сомнителна храна за вегани и не-ГМО, што не е одобрена од ниту една инспекција во САД. На тој подкаст, тој зборувал за својата кариера и го допре моментот за кој сè уште смета дека е најтежок …

Повеќе »

(ВИДЕО) Оваа симпатична баба е најстара гимнастичарка на светот: Погледнете што прави на 95. години!

АКО некој може да потврди дека годините се само број, тогаш тоа е Јохана Кваас. Поранешната гимнастичарка оваа година наполнила 95. години, но сепак може да направи импресивни движења. Во вирално видео што се појави на Твитер, Кваас, за воодушевување на публиката, одработила стој на раце и уште неколку вртења …

Повеќе »

(ВИДЕО) БИДЕЈЌИ МОРАМЕ ДА ВЕРУВАМЕ – Погледнете ја божиќната реклама која расплакала милиони:„Фала ви за прекрасното видео кое враќа верба и надеж!“

Оваа божиќна реклама многумина ја нарекле една од најдобрите реклами во годината, откако собрала десетици милиони прегледи и безброј реакции откако беше објавена пред две недели. Триминутно рекламирање следи дедо кој, изолиран поради пандемијата на коронавирус, започнува да вежба самостојно и ја враќа својата кондиција и сила. Постариот човек се …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Не можел да се движи од дебелина: За само 5. месеци симнал 42. килограми и почнал да се дружи со своите три сина!

Џеремаја Питерсон, татко на три деца, успеал за само пет месеци да ослабне 42. килограми. View this post on Instagram The truth of the matter is we are in a place of transformation. Transforming is nothing to be ashamed of. Because if we are not in a place of transition…Then …

Повеќе »