Tag Archives: мотивација

Кој нуди автомобил, а кој 150 евра: Како во европските земји се мотивира за вакцинација

Иако научниците развија високо ефикасни вакцини против коронавирус за рекордно време, бројот на вакцинирани во некои земји е сепак неочекувано мал. Од друга страна, постојат примери на земји кои успеале да вакцинираат до 80 проценти од населението со двете дози. Какви тактики користеа земјите за да го зголемат бројот на …

Повеќе »

(ФОТО) Како кој мотивира на вакцинирање: Јајца, брашно, 3.000 динари, олеснувања, ковид пасоши…

Сите граѓани на Србија постари од 16. години кои биле вакцинирани или ќе бидат вакцинирани до 30. мај ќе добијат дополнителна парична помош од 3.000 динари (околу 25. евра), објави вчера претседателот на Србија, Александар Вучиќ. Кои земји сè уште се обидуваат да ги мотивираат граѓаните да се вакцинираат со …

Повеќе »

(ФОТО) ГОЛЕМО И ХУМАНО СРЦЕ НА ПОЗНАТАТА СТАРЛЕТА: Кајли Џенер донирала 500.000 долари за деца заболени од РАК и на тој начин одала ПОЧЕСТ на пријател!

Кајли Џенер донирала половина милион долари на детската болница во Вандербилт и на овој начин му оддала почит на својот пријател Хари Хадсон, пејач и текстописец кој се излекувал од рак. Џенер, во соработка со непрофитната организација „Teen Cancer America“, помогнала да се отвори дел од болницата каде што можат …

Повеќе »