Tag Archives: мормони

(ФОТО) ПРЕЖИВЕАЛЕ ПЕКОЛ – ДЕТЕ ХЕРОЈ: Девин гледаат како му ги убиваат мајката и братот но успеал да скрие шест браќа и сестри во грмушките па пешачел 23. километри да најде помош!

Девин Блејк Лангфорд, американско момче кое преживеало грозоморниот напад, за кој се чини дека го извршил еден од мексиканските нарко картели, скрил шест браќа и сестри во грмушките, а потоа одел 23 километри за да повика помош. Во масакрот, во понеделникот, на локалниот пат во мексиканската држава Сонора, на границата …

Повеќе »

(ФОТО) Тајни места на нашата планета на кои обичните смртници немаат пристап…

Тајната линија на метрото на наоѓа 200. метри под московските улици. Тунелот (Метро) е изграден за време на Сталин, а ги спојува Кремљ со останатите важни точки на градот како што е на пример аеродромот. До тунелот, а со самото тоа и до метрото, може да се дојде само со …

Повеќе »