Tag Archives: мозарт

Mozzart ги собра регионалните ѕвезди – Погледнете како изгледа средбата на Биковиќ, Северина и Шербеџија

Што имаат заедничко Северина, Милош Биковиќ и Раде Шербеџија? Поглед назад, во нивните богати кариери, јасно ни говори дека тие тројца се победници во она што го прават, а поглед напред ќе ви открие дека овој пат се најдоа на заедничка задача – низ целиот регион да ја пренесат пораката …

Повеќе »

Mozzart ги обедини Меси и Роналдо: И’ Лео испрати потпишан дрес за малиот Гаврило!

Двете најголеми фудбалски ѕвезди на денешницата се обединија во борбата за победа на Гаврило! По Роналдо, и Меси испрати потпишан дрес за хуманитарната акција како би се собрале средства за лечење на осуммесечното бебе кое боледува од спинална мускулна атрофија. Компанијата Mozzart, во соработка со организацијата „Заедно за живот“, веднаш …

Повеќе »

MOZZART го вклучи Роналдо во хуманитарна акција за малиот Гаврило

Славниот фудбалер Кристијано Роналдо испрати дрес до компанијата MOZZART во Србија кој е веднаш ставен на лицитација на вебсајтот „Лимундо“, а средствата ќе одат во хуманитарни цели. Компанијата која ја купи неговата капитенска трака изнесе почетна цена од еден милион динари. Од Кристијано за Гаврило! За негова победа! После хуманитарната …

Повеќе »

Дали сакаш да добиеш Samsung A71?

Од денес започнува локалната наградна игра на Mozzart обложувалници, a ќе важи за нивнитеуплатни места во Охрид. Од 29 јули до 28 август, собери фискални сметки од уплатени тикети во вкупен износ од 500 денари и стани среќен добитник на прекрасниот Samsung A71. Во секое уплатно место во Охрид се …

Повеќе »