Tag Archives: модифициран

(ВИДЕО+ФОТО) Не е фотошоп, ова е најширокиот автомобил на светот

На крајот на краиштата, останува само прашањето – зошто? Volkswagen во Кина го продава Lamando L, поспортска верзија на Jetta таму, исто како што Arteon е поатрактивно издание на Passat во Европа. Lamando се промовира како удобно семејно возило, но корисникот на TikTok @justinbuildcars смета дека тоа не е доволно. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Никогаш не е доцна за сон: На ​​75. години прв пат возел над 320 км/ч

МАКСИМАЛНО ограничување на брзината на јавните патишта во повеќето земји е 130 км/ч, но сепак многу сопственици сакаат да имаат дотеран супер спортски автомобил. Еден од нив е и Бери Бигвуд од Јужна Африка. Тој е горд сопственик на Nissan GT-R од 2012. година, еден од најдобрите суперспортски автомобили досега. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Фиат Уно има 600 КС и го „копа“ асфалтот!

Полуда преработка од оваа нема да видите бргу. Откако сме се запознале со бруталната преработка на Голф 2 со два мотори и повеќе од 1.000 КС, ред е на уште една несекојдневна модификација. Fiat Uno некогаш бил омилен градски автомобил, а Турбо варијантата со малку повеќе од 100 КС е …

Повеќе »