Tag Archives: мобилен телефон

Поранешен шпански фудбалер (38) пронајден мртов – настрадал од мобилен телефон во када

ТАЖНА вест од Шпанија. Сантијаго Отеро (38), поранешен шпански фудбалер и поранешен играч на Овиедо, е пронајден мртов во својот стан. Несреќниот Отеро го пронашла неговата сопруга, која се вратила дома наутро од ноќната смена, а според првите информации, причината за несреќата е бизарна. Фудбалерот починал од струен удар предизвикан …

Повеќе »

(ВИДЕО) Мајката, додека се туширала, на детето му го дала мобилниот телефон – сето тоа било споделено на Инстаграм

Страшните ситуации со мали деца се неизбежни, но една мајка умрела од срам откако нејзината мала ќерка го споделила туширањето во живо на Инстаграм. „Му дадов на моето дете мобилен телефон за да си игра додека се туширам. Ја вклучив нејзината предучилишна игра, која таа често ја игра”, изјавила тиктокерката …

Повеќе »

(ВИДЕО) После ова видео повеќе нема да го користите мобилниот за време на возење – ГАРАНТ!

Лексусот јасно покажал колку е опасно да се користи мобилен телефон додека возите. Според податоците на Американската агенција за сигурност во сообраќајот на патиштата (NHTSA – National Highway Traffic Safety Administration), потребни се просечно 4,6 секунди за возачот да провери порака на мобилен телефон. А токму толку трае и изненадувањето …

Повеќе »

(ФОТО) Пребрзала: Го избодела сопругот бидејќи на неговиот мобилен телефон пронашла фотографии од гола жена. А на фотографиите – таа од младоста!

Мексиканката не му дала шанса на сопругот да објасни кој е на фотографиите, го прободела за подоцна да жали за целата ситуација кога сфатила дека на фотографиите ве таа во нејзините помлади денови Леонора А., била уапсена во Мексико за обид за убиство на нејзиниот сопруг Хуан Н., бидејќи се …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТАЖНО – ИНДИСКИ ТИНЕЈЏЕР (16) СЕ УБИЛ ПОРАДИ ИСКРШЕН МОБИЛЕН: Преку телефонот следел настава со браќата и сестрите!

Тинејџер во Индија се самоубил откако го скршил екранот на мобилниот телефон. Рохит Варак, 16-годишник кој живее во западната држава Гоа, го користел единствениот паметен телефон што го делело неговото шестчлено семејство за да посетува часови на Интернет. Тој го скрши екранот претходно овој месец. „Поправањето на телефонот би чинело …

Повеќе »

(ВИДЕО) Мобилниот експлодирал додека телефонирала: Погледнете како настрадала жена поради нешто што сите го правиме!

Жена вработена во државна служба во Индонезија е повредена откако нејзиниот мобилен телефон експлодирал додека телефонирала. Нетиа (27) претрпела изгореници по лицето од телефонот кој бил приклучен на полнач. Таа успеала да се тргне од масата но подоцна се онесвестила и колегите ја одвеле во болница каде и биле санирани …

Повеќе »

Апаратот кој сите го користиме Сајмон одлучил да го фрли! Минале три години а тој ни докажа дека Е МОЖНО И БЕЗ НЕГО!

Еден од најпознатите продуценти и судии на американскиот и британскиот „Supertalent“, ги шокираше сите со својата изјава дека во последните три години не користи мобилен телефон . Сајмон Кауел изјавил дека едно утро се разбудил и видел дека има над 52. непрочитани пораки на телефонот, тогаш тој одлучил да го …

Повеќе »

Со овој трик батеријата ќе трае подолго: „Вака треба да го полните мобилниот“

Зачестеното користење на мобилниот телефон доведува до прекумерна потрошувачка на батеријата, што ја прави батеријата послаба и побавна. Сепак, постои начин како да направиме животот на батеријата да трае подолго, пишува Reader Digest. “Животот на батеријата генерално се состои од 500. целосни циклуси, или околу една и пол година. Циклусот …

Повеќе »

Луѓе ширум светот умираат секој ден – Потресна исповед на медицинска сестра: „Кога некој ќе умре од корона најлош звук е….Ве молам слушајте ги лекарите и сфатете го ова сериозно!“

Никогаш не сум видел вакво нешто, никогаш не сум морала да се грижам за некој што е толку здрав и болен во исто време… Откако изби пандемијата на коронавирус, на социјалните медиуми седојдненво кружат медицинските извештаи. Сестрата на Александреа Мацијас, во подолга објава на Фејсбук ги опишала тешкотиите со кои …

Повеќе »