Tag Archives: многу филмови

Том Хенкс: „Снимав еден куп филмови, а само четири се прилично добри“

ПО повеќе од 30. години актерска кариера, Том Хенкс во едно неодамнешно интервју изјавил дека има само четири филма во неговиот опус што ги смета за „прилично добри“. Добитникот на Оскар, кој глумеше во бројни блокбастери од Форест Гамп до Елвис, го најави својот претстоен роман „The Making of Another …

Повеќе »

(ФОТО) БРУС ВИЛИС ТЕШКО БОЛЕН: Шокантни информации за актерот!

АКТЕРОТ Брус Вилис се бори со болест која наскоро би можела целосно да го исклучи од светот на филмот. Деменцијата на актерот ја открил режисерот Мет Ескандари, кој работел со Вилис на неколку филмови. Една од најголемите холивудски ѕвезди, Вилис, глумејќи во три дела од филмскиот серијал „Умри машки“, заработи …

Повеќе »

Почина омилената филмска ѕвезда – актерот Дени Ајело!

Дани Ајело, актер кој во долгата кариера играше „тешки момци“, вклучувајќи ги улогите во „Форт Апачи, Бронкс“, „Кум 2“, „Беше еднаш во Америка“ и со Оскар номинираната улога во „Направи ја вистинската работа“ на Спајк Ли починал, во четвртокот, на 86. годишна возраст. Ајело починал во четвртокот вечерта по кратко …

Повеќе »